Reklama

Start Izy Paszkiewicz okraszony rekordem

Kolejny udany wystep Izabeli Paszkiewicz! Etiopczyk Guye Adola i jego rodaczka Gotytom Gebreslase triumfowali w niedzielnym biegu maratońskim w Berlinie. Adola uzyskał czas 2:05.45, a Gebreslase - 2:20.09. Siódme miejsce zajęła Izabela Paszkiewicz - 2:27.41.

BMW Berlin Marathon 2021 odbył się 26 września 2021 roku w Berlinie w Niemczech. To pierwsza masowa edycja słynnego maratonu od czasów pandemii. Na starcie blisko 25 000 uczestników, a wśród nich światowa czołówka maratończyków i kilkuosobowa reprezentacja Polski. Zawody rozgrywane były w słonecznych, gorących warunkach pogodowych, co nie sprzyjało osiąganiu dobrych rezultatów.

Drugie miejsce wśród mężczyzn zajął Bethwel Yegon (Kenia) 2:06.14, a trzecie Kenenisa Bekele (Etiopia) 2:06.47. W biegu kobiet Gebreslase wyprzedziła rodaczki Hiwot Gebrekidan (2:21.23) i Helen Bekele Tolę (2:23.05).

Mocnym polskim akcentem było 7. miejsce Izabeli Paszkiewicz. Zawodniczka trenera Marka Jakubowskiego planowała atak na rekord Polski (2:26.08), sztuka się nie udała, ale może ona i tak być zadowolona ze swojego występu. W mocnej stawce zajęła 7. miejsce z czasem 2:27.41, co jest drugim wynikiem w kraju w tym roku i jej kolejnym rekordem życiowym! Brawo!


rpt
rpt

materiał: MOK Terespol
tekst: K. Pucer
zdjęcia: Iza Paszkiewicz
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama