Reklama

Roskosz: Wspólne biznesy młodzieży z Polski i Litwy (film) (galeria)

W dniu 27 września, w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy miało miejsce podsumowanie projektu realizowanego od 1 września bieżącego roku. Projektu pod nazwą „Z pomysłem w przyszłość”, finansowanego ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji MEN. Bierze w nim udział po dziesięciu uczestników i dwóch opiekunów Centrum oraz organizacji partnerskiej z Litwy. To kolejny projekt międzynarodowy realizowany w Roskoszy. Wymiana młodzieży z Polski i Litwy przyniosła rezultaty które przerosły najśmielsze oczekiwania. Projekty biznesów z nutką społeczności i pomocy socjalnej wręcz gotowe do ich uruchomienia już teraz. O sukcesie kreatywności młodych Polaków i Litwinów opowiada Maja Hince z ECKiW OHP w Roskoszy.

Maja Hince, Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy.
– Trwa spotkanie projektowe „Z pomysłem w przyszłość” realizowane w ramach Polsko – Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Tematem projektu jest przedsiębiorczość w tym przedsiębiorczość społeczna. Doś trudny temat dla młodzieży ale już po pierwszych spotkaniach wszyscy przekonaliśmy się jak bardzo jest potrzebny i pożyteczny. Doświadczenie zdobyte podczas realizacji projektu może się mocno przydać w życiu. Młodzież pracowała wspaniale, mają świetne pomysły. Uważam, że każda osoba z tych młodych ludzi, podczas pobytu na spotkaniach i warsztatach opracowała swój własny, indywidualny, ciekawy pomysł na siebie, na swoje własne przedsiębiorstwo społeczne. Według mnie każdy z tych pomysłów ma szansę zaistnieć i odnieść sukces na rynku.

– Dziś finał naszego projektu. Przedstawienie propozycji biznesów i ich ocena przez nasze grono ekspertów. Wśród nich znaleźli się: Irena Paszkiewicz z Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej, wieloletni pracownik tego typu organizacji. Liczymy na doradztwo z jej strony jak pomóc w rozwoju każdego z przedstawionych pomysłów pod kątem działalności społecznej przedsięwzięć realizowanych w formie spółdzielni socjalnych. Ekspertem, przedstawicielem lokalnych przedsiębiorców prężnie działających w biznesie jest Jacek Bielecki z firmy JB Multimedia. Głos eksperta usłyszymy również od Doroty Sorbian-Przybysz z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Białej Podlaskiej, to doradca zawodowy. I w gronie ekspertów znajduje się Aleksanda Astasowa, nauczyciel przedsiębiorczości w szkole na Litwie, przedstawicielem naszej organizacji partnerskiej z tego kraju.

– Nie da się przedstawić takiego najlepszego, jednego, najbardziej ciekawego projektu na biznes który wypracowali młodzi ludzie z Polski i Litwy wspólnie. Nie da się bo wszystkie są bardzo dobre. Chętnie dziś o nich w gronie ekspertów będziemy wspólnie opowiadać, prezentować i bronić ich powstania dyskutując nad mocnymi i słabymi stronami każdego z nich. Pomysł który wygrał wewnętrzny ranking podczas realizacji projektu, to pomysł Andrzeja z Litwy. Wpadł na pomysł aby stworzyć hotel i restaurację komercyjną. Zarabiała będzie na to aby jednocześnie zorganizować jadłodajnię i noclegownię dla ludzi bezdomnych. Ludzie ci, mogliby mieszkając w takim obiekcie mieć zapewniony nocleg i wyżywienie ale i nie tylko. Opieka specjalistów, psychologów, doradców, medyczna, prawna. Tak aby pomóc wyjść z życiowego kryzysu. Miejsce w którym poczuliby się człowiekiem ale i otrzymali konkretną pomoc do zmiany swojej sytuacji.

Od 1 września bieżącego roku w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy trwa realizacja projektu „Z pomysłem w przyszłość”, finansowanego ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji MEN. Bierze w nim udział po dziesięciu uczestników i dwóch opiekunów Centrum oraz organizacji partnerskiej z Litwy.
Więcej o realizowany projekcie przeczytasz w materiale: Roskosz: „Z pomysłem w przyszłość” w ECKiW OHP <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Biper TV
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk / Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama