Reklama

Pojelce i Sycyna. Dwa festyny – jeden cel (film) (galeria)

Niedziela, 26 września, była dniem, kiedy to dwie miejscowości w Gminie Biała Podlaska - Pojelce i Sycyna - wzięły sprawy w swoje ręce. Nie jako "przy okazji" celów strategicznych - przy okazji szczepień i spisu powszechnego - tego dnia czekała mieszkańców po prostu zabawa, śpiewanie, spotkanie, integracja. Podobnie jest na wszystkich tego typu organizowanych festynach. Koła Gospodyń Wiejskich z tych dwóch miejscowości postanowiły sięgnąć po "koperty", dwie, a w każdej z nich po osiem tysięcy złotch które rozdaje Rząd na organizację festynów w wioskach w całej Polsce.

Cel pierwszy – promocja szczepień – cel drugi – czynne stanowiska Głównego Urzędu Statystycznego i możliwość dokonania na miejscu spisu powszechnego. Jak najbardziej cele te zostały zrealizowane. My przypominamy, że termin spisania się mija 30 września. Uprzedzamy, że jeśli ktoś liczy na telefon przypominający od rachmistrza, może się go wcale nie doczekać. Systemy są nie wydolne a ilość osób które spisu jeszcze nie dokonało to ok. 3 milionów osób.

W Pojelcach, sołtys miejscowości – Izabelę Kalich – wsparły animatorki Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej. Delegowano zespół „Chodźta do nos” ze Swór i „Kalinę” z Perkowic dla zapewnienia oprawy artystycznej. Obecni byli strażacy z OSP Swory ze specjalnym pokazem. Poczęstunek przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Pojelcach.

Fesyn w Sycynie również wsparli strażacy ze Swór a dodatkowo druhowie z miejscowej jednostki OSP Sycyna. Obecny był Gminny Ośrodek Kultury z Białej Podlaskiej a wraz z nim zespoły: „Białynia” z Worońca i „Sitniczanie” z Sitnika. Tutaj nad całością oprócz pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Sycynie czuwała również sołtys Aneta Olesiejuk.

 

Zapis live na profilu Radio Biper Facebook. Festyn rodzinny promujący szczepienia w Pojelcach.
https://fb.watch/8hkMyUXJ5M/
Zapis live na profilu Radio Biper Facebook. Festyn rodzinny promujący szczepienia w Sycynie.
https://fb.watch/8hkVVwr_lg/

 

Zapraszamy do fotorelacji 
Festyn promujący szczepienia w Pojelcach <<==>> LINK
Festyn promujący szczepienia w Sycynie <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
filmy: Małgorzata Mieńko
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama