Reklama

Międzyrzec Podlaski: Miasto bada potrzeby mieszkaniowe swoich mieszkańców. Rozpocznie się budowa mieszkań

Miasto Międzyrzec Podlaski podpisało porozumienie o współpracy z Krajowym Zasobem Nieruchomości, w którym strony zobowiązały się do współpracy w celu realizacji inwestycji mieszkaniowych przy ul. Leśnej. Obecnie trwa ankietowanie osób zainteresowanych najmem mieszkań, by określić oczekiwania i sposoby ich zapewnienia.

Miasto Międzyrzec zamierza utworzyć wraz z Krajowym Zasobem Nieruchomości Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową, która zrealizuje mieszkania o umiarkowanych czynszach. Będą to mieszkania kompletnie wykończone i wyposażone w standardzie „pod klucz”.

Mieszkanie na wynajem w systemie SIM to oferta dla rodzin o średnich dochodach, które przekraczają limit pozwalający ubiegać się o mieszkanie komunalne z zasobu gminnego, lecz jednocześnie nie posiadają zdolności kredytowej lub nie zamierzają zaciągać długoterminowego zobowiązania w banku.

W zakresie realizowanych inwestycji istnieje również możliwość skorzystania z programu dopłat do czynszu z Funduszu Dopłat, które gmina może uzyskać z Banku Gospodarstwa Krajowego. System dopłat do czynszu planowany jest w okresie pierwszych 15 lat trwania umowy najmu, a jego wysokość jest uzależniona od wielkości lokalu mieszkalnego i ilości zamieszkujących w nim osób.

Przewidywany czynsz w planowanych inwestycjach szacowany jest na poziomie ok.13 zł/m² + koszty wywozu odpadów oraz mediów (woda, ścieki, energia elektryczna i gaz) w zależności od indywidualnego zużycia. Faktyczna stawka czynszu będzie znana dopiero po wyborze wykonawcy i uzależniona będzie od rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji.

Osoby, które są zainteresowane przystąpieniem do programu, proszone są o wypełnienie ankiety, której papierową wersję należy przekazać do Urzędu Miasta w Międzyrzecu Podlaskim w terminie do 4 października 2021 r. (pok. nr 1) lub e-mailem, na adres: [email protected]. Istnieje również możliwość wypełnienia ankiety w formularzu aktywnym. Po zaznaczeniu opcji „TAK, jestem zainteresowany najmem”, pojawią się szczegółowe pytania określające obecny status i oczekiwania.

Link do ankiety na stronie Urzędu Miasta Międzyrzec Podlaski:
https://www.miedzyrzec.pl/pl/miasto/dla-mieszkancow/aktualnosci/1835-ank.html

Ankieta pozwoli określić skalę zainteresowania ofertą SIM wśród mieszkańców miasta Międzyrzec Podlaski i nie tylko. Zapytania, opinie i udzielone w ankiecie informacje będą przydatne przy opracowaniu projektu budowlanego, pozwolą ustalić potrzebną strukturę i wielkość mieszkań. Nabór osób zainteresowanych odbywać się będzie w odrębnym postępowaniu.

materiał: Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski
tekst: Anna Ostapiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama