Reklama

Biała Podlaska: Batalion Bialski PDS z wieńcem pod Pomnikiem Sybiraków

Dziś, 19 września, Bialski Batalion Podlaskich Drużyn Strzeleckich obchodzi uroczystości 82 rocznicy napaści sowietów na Polskę. Delegacja z generałem Stanisławem Sułkowskim w asyście nadleśniczego Tomasza Byliny złożyła już wieniec przy Pomniku Sybiraków. Zapalono znicz. O godzinie 11:00 rozpocznie się msza w Rakowiskach w intencji pomordowanych. Dalsza część uroczystości przewidziana jest w Ciciborze Małym.

To tu, w świetlicy wiejskiej, samorząd Gminy Biała Podlaska użyczył pomieszczenia na biuro PDS. Właśnie w Ciciborze Małym przyznane zostaną awanse żołnierzom batalionu i medale za zasługi. Tu także przewidziano przemówienia zaproszonych gości. Atrakcją będzie strzelanie z broni laserowej i rzut granatem dla chętnych. Gościom wydarzenia przygrywał będzie wojskowe utwory Zespół Granica.

Dla najaktywniejszych czekają nagrody plus zupa wojskowa. Wydarzenie i spotkanie otwarte dla wszystkich, również dla tych którzy podejmują właśnie decyzję o ewentualnym przystąpieniu do Bialskiego Batalionu. Inicjatywa otwarta jest na wszystkich i wojskowych i cywilów. Zapraszamy!

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama