Reklama

„Bezpieczna droga do szkoły” z Bialskimi Policjantami

Dzielnicowa bialskiej komendy spotkała się przed weekendem z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 3. Tematem pogadanki była w szczególności bezpieczna droga do szkoły. Dzieci dowiedziały się, jak korzystać z przejścia dla pieszych oraz jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali od funkcjonariuszki opaski odblaskowe.

Od początku września bialscy policjanci spotykają się z uczniami placówek oświatowych na terenie powiatu. Przed weekendem młodszy aspirant Renata Burdach dzielnicowa bialskiej komendy, spotkała się z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej numer 3 w Białej Podlaskiej.

Podczas wizyty policjantka rozmawiała z dziećmi o zagrożeniach z jakimi mogą spotkać się w drodze do szkoły. Tematyką omówioną szczegółowo było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariuszka omówiła zasady bezpiecznego zachowania na drodze.

Dzieci dowiedziały się między innymi: jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych i właściwego zachowania w przypadku jego braku. A także jak istotne jest używanie elementów odblaskowych i ich odpowiednia widoczność dla kierujących pojazdami. Dzieci zapoznały się również ze znakami drogowymi dotyczącymi niechronionych uczestników ruchu drogowego. Po części teoretycznej odbyła się cześć praktyczna, gdzie uczniowie prezentowali zdobytą podczas spotkania wiedzę.

Pierwszaki” dowiedziały się również, jak należy zachowywać się w przypadku ataku agresywnego psa. Ćwiczyły także pod czujnym okiem funkcjonariuszki pozycję „żółwia”, która w przypadku zagrożenia może uratować życie lub zdrowie człowieka. Dzielnicowa przypomniała również numery telefonów alarmowych oraz zasady w jakich sytuacjach należy z nich korzystać

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały od funkcjonariuszki elementy odblaskowe zobowiązując się do ich noszenia.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama