Ogłoszenie

Reklama

Piknik z klimatem w Międzyrzecu Podlaskim (film) (galeria)

Międzyrzeckie Jeziorka znów zatętniły życiem. Słoneczna pogoda zwabiła wielu amatorów dobrej zabawy, dla których przygotowano liczne atrakcje do późnych godzin nocnych.

 

„Piknik z klimatem” miał się odbyć w roku ubiegłym jako impreza towarzysząca otwarciu nowo wybudowanych obiektów na Międzyrzeckich Jeziorkach. Z uwagi na trwające w tym czasie obostrzenia jego realizacja mogła nastąpić jednak dopiero teraz. – Poprosiliśmy Urząd Marszałkowski o włączenie tej imprezy w cykl Dni Otwartych Funduszy Europejskich, bo jak najbardziej wpisuje się w te założenia. Zwłaszcza że sama impreza „Piknik z klimatem” jest z tych funduszy dofinansowana – wyjaśnia zastępca burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego Paweł Łysańczuk. Projekt współfinansowany jest poprzez działanie Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy „Lider”. Operacja ta ma na celu podniesienie walorów turystycznych, historycznych i kulturowych obszaru objętego Lokalną Strategią Rozwoju BLGD i jest elementem Europejskiego funduszu rolnego na rzecz rozwoju obszarów wiejskich „Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Całość piątkowego spotkania podzielono na kilka bloków, z których pierwszy zapewnił emocje związane ze sportem, ekologią i wodnym bezpieczeństwem. Zgromadzeni mogli wziąć udział w licznych turniejach i konkurencjach sportowych oraz wędkarskich zmaganiach, czekały także warsztaty ekologiczne i zajęcia, których przesłaniem było bezpieczne zachowanie nad wodą. Chętni, którzy nie dopełnili jeszcze formalności Spisu Powszechnego, mogli skorzystać z pomocy rachmistrza.
Przed publicznością zaprezentowali się młodzi soliści szlifujący swój wokalny warsztat w Centrum Praktyk Artystycznych Art Ovo, a w godzinach wieczornych ze sceny popłynęły romantyczne ballady Krzysztofa DadejaColombo”, największe hity legendarnego Queen w aranżacji formacji Quenn Band oraz folkowe nuty Merkfolk. Dodatkową atrakcją stał się hipnotyzujący pokaz laserów.

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski
tekst: Anna Ostapiuk
film: Biper TV
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama