Reklama

Biała Podlaska: Siemakowicz – Kozłowiec – Siłakiewicz. Kto w miejsce zmarłego radnego?

Bardzo smutna wiadomość obiegła dziś miasto Biała Podlaska. Odszedł od nas radny Stefan Parafiniuk. Miał 70 lat. Reprezentował mieszkańców miasta z okręgu 3. Był radnym VI, VII i VIII kadencji rady miasta Biała Podlaska, wieloletni samorządowiec. Pracował również w Urzędzie Gminy Biała Podlaska, gdzie w latach 1998 - 2002 był Sekretarzem. Wspomnienie o radnym znajdziecie w materiale. W obecnym tekście znajdziecie nazwiska osób które w najbliższych dniach zmierzą się z trudną decyzją zastąpienia Stefana Parafiniuka w Radzie Miasta.

Okręg 3. na mapie wyborczej, samorządowej Miasta Biała Podlaska to obszar obejmujący 9. obwodowych komisji wyborczych: nr 9. Społeczna Szkoła Podstawowa, ul. Langiewicza, nr 10. Zespół Szkół Zawodowych nr 1, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego, nr 11. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3, ul. Gabriela Narutowicza, nr 12. Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Stanisława Moniuszki, nr 13. Zespół Szkół Zawodowych nr 2, ul. Brzeska, nr 24. Medyczne Studium Zawodowe, ul. Okopowa, nr 25. Katolickie Liceum Ogólnokształcące, ul. Janowska, nr 28. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, ul. Terebelska, nr 29. Zakład Karny, ul. Prosta.

Radny Stefan Parafiniuk wszedł do Rady Miasta z listy Koalicji Obywatelskiej.
Z tej samej listy i tego samego okręgu wyborczego wszedł do Rady Miasta radny Robert Woźniak który uzyskał pierwszy wynik na liście w okręgu (513 głosów). Radny Stefan Parafiniuk uzyskał poparcie 447 bialczan i wszedł jako drugi z listy. Obecnie na kolejnych miejscach znajdują się: 1. Grzegorz Siemakowicz – 370 głosów, 2. Joanna Kozłowiec – 147 głosów, 3. Paweł Siłakiewicz – 119 głosów.

Grzegorz Siemakowicz (36 lat) obecnie zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. To Siemakowicz, zgodnie z Kodeksem Wyborczym uzyska obecnie prawo do zasiadania w Radzie Miasta. Z decyzją wstrzyma się jednak do czasu po pożegnaniu Stefana Parafiniuka. – Za wcześnie jeszcze o oficjalne stanowiska. Jesteśmy wszyscy pogrążeni w głębokim smutku. Nie było chyba osoby która nie znałaby Stefana Parafiniuka. Bardzo dużo z pracy samorządowca można było uczyć się podglądając starszego kolegę. O tym czy będę czuł się na siłach zastąpić radnego Parafiniuka poinformuję oficjalnie w ciągu najbliższych dni. – mówi nam Siemakowicz.

W razie podjęcia decyzji przez zastępcę dyrektora miejskiej biblioteki o pozostaniu na obecnym stanowisku, w grę wejdzie kolejne nazwisko. A kolejną osobą jest kobieta. Wyrównałaby w razie wejścia do Rady Miasta Biała Podlaska parytety płci. Mowa o byłem rzecznik bialskiego szpitala Joannie Kozłowiec (53 lata). Kolejną osobą jest Paweł Siłakiewicz.

Biała Podlaska: Zmarł radny Stefan Parafiniuk <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: arch.radiobiper.info
tekst i opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama