Reklama

Biała Podlaska: Remont Sitnickiej zbliża się do końca (galeria)

Ruszył 4 sierpnia. Prace zgodnie z umową zakończyć mają się do końca września br.. Mowa o remoncie ulicy Sitnickiej. Większość prac już za drogowcami. Wyremontowano i oddano kierowcom dwa z trzech modernizowanych odcinków ulicy. W pełni do ruchu oddane zostało jeszcze w sierpniu skrzyżowanie ul. Sitnickiej z ulicami: Glinki i Królowej Jadwigi. Kolejny oddany odcinek to fragment od ww. skrzyżowania do ulicy Osiedle Sitnickie, po drodze wykonano modernizację nawierzchni na skrzyżowaniach ulicy Sitnickiej z ulicami: Kwiatową i Unitów Podlaskich. Trwają prace na trzecim odcinku - wlocie ulicy Sitnickiej w bialską obwodnicę.

W zadaniu wykonywanym w tym roku przez Urząd Miasta Biała Podlaska, wartości ponad 518 tys zł, wykonywanym przez Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego „Tre-Drom” zaplanowano remont nawierzchni ulicy Sitnickiej na odcinku łącznie ok. 800 metrów. Od ulicy Glinki do obwodnicy. Główne prace to wymiana krawężników i regulacje chodników. Z większych wykonanych prac wymienić można jeszcze wymianę podbudowy na skrzyżowaniu z ul. Poprzeczną. Na całym modernizowanym odcinku wykonana zostaje nowa warstwa wyrównawczo – profilująca istniejącej nawierzchni bitumicznej. Obecnie trwają prace na trzecim, ostatnim odcinku remontowanej ulicy. Układana jest warstwa wiążąca na skrzyżowaniu z ul. Poprzeczną. Nowy dywanik asfaltowy warstwy ścieralnej pojawił się od początku remontowanej ulicy, to jest od skrzyżowania z ulicą Glinki do bialskiej obwodnicy – drogi krajowej DK2, na całej długości ulicy Sitnickiej.

Prezydent Michał Litwiniuk i prezes Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowego „Tre-Drom” Sp. z o.o., wykonawca inwestycji, Wiesław Harasimiuk, umowę na wykonanie nakładek bitumicznych na drogach powiatowych – ul. Sitnicka w Białej Podlaskiej – odcinek od skrzyżowania z ul. Glinki do skrzyżowania z drogą krajową nr 2, podpisali w Urzędzie Miasta 11 czerwca. – Kontynuujemy działania poprawiające stan miejskich ulic i chodników oraz zwiększające nasze bezpieczeństwo. – mówił w trakcie podpisywania umowy prezydent Litwiniuk.

Więcej o realizowanej przez Miasto Biała Podlaska inwestycji w ulicy Sitnickiej przeczytasz w materiałach:
Biała Podlaska: Sitnicka przed metamorfozą (galeria) <<==>> LINK

Ulica Sitnicka w Białej Podlaskiej tuż przed przebudową <<==>> LINK

Biała Podlaska: Remont ulicy Sitnickiej! <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama