Reklama

Kryminałki: Najechał na leżącego na jezdni mężczyznę, sam znajdował się pod wpływem środka odurzającego

W sobotni wieczór w miejscowości Hołodnica kierujący samochodem osobowym marki Alfa Romeo najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Wstępne badanie potwierdziło, że w chwili zdarzenia 27-latek znajdował się pod wpływem środka odurzającego, natomiast u jednego z pasażerów mundurowi ujawnili amfetaminę. Wobec 27-latka prokurator zastosował dozór Policji połączony z zakazem opuszczania kraju. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed godziną 20.00 w miejscowości Hołodnica. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Alfa Romeo, 27-letni mieszkaniec gminy Rokitno potrącił lezącego na jezdni pieszego. Pokrzywdzony 23-letni mieszkaniec tej samej gminy z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.

Jak ustalili mundurowi, mężczyzna siedzący za kółkiem osobówki był trzeźwy, jednak jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Potwierdził to również przeprowadzony przez policjantów test. Od 27-latka pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie.

Dodatkowo policjanci ujawnili u jednego z pasażerów, 24-letniego mieszkańca gminy Rokitno, biały proszek. Po przeprowadzeniu wstępnego badania potwierdzili, że jest to amfetamina. Nielegalna substancja została zabezpieczona natomiast mężczyźni zatrzymani zostali do wyjaśnienia. O dalszym ich losie zadecyduje sąd. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za spowodowanie wypadku pod wpływem środków odurzających grozi kara nawet do 12-lat pozbawienia wolności.

Wczoraj wobec 27-latka prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji połączonego z zakazem opuszczania kraju. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama