Reklama

Biała Podlaska: Uczniowie SP nr 9 spotkali się utytułowaną lekkoatletką Sofią Ennaoui (galeria)

2 września mury Szkoły Podstawowej nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Białej Podlaskiej odwiedziła utytułowana polska lekkoatletka Sofia Ennaoui. Uczniowie podczas spotkania mieli okazję dowiedzieć się o sukcesach biegaczki oraz poznać jej drogę do sportowej kariery. Na spotkaniu obecny był również m.in. prezydent miasta Michał Litwiniuk. 

– Bardzo się cieszę, że mogę być dziś na spotkaniu w Białej Podlaskiej. Jest to dla mnie szczególna radość, że dzieciaki chciały słuchać na temat tego, że warto w życiu znaleźć pasję, że warto mieć w życiu coś, co cię napędza, co powoduje, że wstaje się codziennie z uśmiechem na twarzy. Cieszę się, że spotkanie było bardzo udane, że dzieciaki się garną do sportu i chcą go uprawiać – mówiła po spotkaniu Sofia Ennaoui.

Polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach średnich i długich ma na swoim koncie dużo sukcesów. Największe to finał Igrzysk Olimpijskich (Rio de Janeiro 2016) na dystansie 1 500 m, srebrny medal Mistrzostw Europy (Berlin 2018) oraz Halowych Mistrzostw Europy (Glasgow 2019). Od kilku lat lekkoatletka jest niepokonana na arenie krajowej zdobywając złote medal podczas Mistrzostw Polski. Niestety kontuzja uniemożliwiła jej start w ostatnich igrzyskach olimpijskich w Tokio. Biegaczka przyjechała do Białej Podlaskiej z Lublina, gdzie reprezentuje klub AZS UMCS. 

Taki dorobek robi wrażenie i z pewnością takie zrobił na bialskich uczniach. Ci chętnie zadawali pytania i dopytywali o szczegóły. Sportsmenka chętnie odpowiadała na wszystkie z nich oraz zachęcała młodych do aktywności i uprawiania sportu, którego uprawianie, jak podkreślała daje możliwość spełnienia osobistego i zawodowego a przede wszystkim dostarcza wielu radości. Uczniowie, którzy aktywnie brali udział w spotkaniu nagrodzeni zostali upominkami od gościa. Na koniec nie obyło się bez pamiątkowych fotografii oraz autografów, które pani Sofia z chęcią rozdawała.  

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama