Reklama

Kryminałki: Zamiast pomidorów „hodował” konopie

Wczoraj kryminalni terespolskiego komisariatu ujawnili i zlikwidowali nielegalną uprawę konopi innych niż włókniste. Rośliny w różnej fazie wzrostu wysadzone były w foliowym tunelu oraz na terenie jednej z posesji w gminie Kodeń. Do wyjaśnienia zatrzymany został 33-letni mieszkaniec posesji. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy. Uprawa jak i posiadanie konopi zgodnie z przepisami zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci powiatu bialskiego cały czas prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Kolejnym efektem pracy funkcjonariuszy terespolskiego komisariatu jest ujawnienie nielegalnej uprawy konopi. Wczoraj kryminalni weszli na teren jednej z posesji w gminie Kodeń. Z posiadanych przez policjantów informacji wynikało, że zamieszkujący ją 33-latek może uprawiać konopie indyjskie. Na miejscu potwierdzili tą informacje.

W trakcie przeszukania posesji funkcjonariusze ujawnili 10 roślin w różnej fazie wzrostu. Niektóre z nich sięgały niemal 1,5 metra wysokości. Rośliny wysadzone były w foliowym tunelu oraz na terenie posesji. Zostały one zabezpieczone natomiast 33-latek zatrzymany został do wyjaśnienia.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami uprawa konopi zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama