Reklama

Biała Podlaska: Festyn Rodzinny „2 żywioły” w bialskiej PSW (galeria)

24 sierpnia Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej wspólnie z Urzędem Miasta  zorganizowali Rodzinny Festyn Rekreacyjny pn. "2 żywioły". Celem wydarzenia była integracja środowisk zrzeszających osoby z niepełnosprawnościami, studentów, pracowników i mieszkańców miasta Biała Podlaska.

Pierwotnie festyn miał się odbyć na terenie basenu zewnętrznego PSW, jednak złe warunki atmosferyczne zmusiły organizatorów do przeniesienia spotkania w mury pobliskiej hali sportowej. W imprezie wzięli udział wykładowcy i studenci uczelni, przedstawiciele środowisk osób z niepełnosprawnościami i rodzina Stowarzyszenia „Wspólny Świat”. Oprócz zabawy podczas różnorodnych gier i zabaw, uczestnictwo w imprezie było przede wszystkim okazją do wzajemnego wsparcia i ciekawych rozmów oraz wymiany doświadczeń.  – Przez ten festyn chcieliśmy pokazać, że i miasto, jak i uczelnia starają się wyjść do osób z niepełnosprawnościami, pokazać ich społeczeństwu, przełamać barierę, pokazać, że mogą one studiować, że jesteśmy na nich otwarci. Mamy nadzieję, że ten festyn będzie początkiem innych imprez, które mamy w planie robić – tłumaczy Aleksandra Derlukiewicz, koordynator Biura ds. Osób z Niepełnosprawnością w PSW i pomysłodawczyni imprezy.

Dużym zaangażowaniem w organizację wydarzenia wykazał się również Paweł Grzegorz Iwaniuk, miejski koordynator ds. dostępności i osób z niepełnosprawnościami, który uczestniczył także w spotkaniu. – Uczelnia odgrywa bardzo wielką rolę w kształtowaniu postaw społecznych względem osób z niepełnosprawnościami. Mam nadzieję, że ten festyn spełni właśnie taką rolę, a uczelnia dzięki takim inicjatywom może przyczyniać się do rozwoju takich osób – podkreśla Paweł Grzegorz Iwaniuk.  Na uroczystym otwarciu festynu obecny był także prezydent miasta Michał Litwiniuk, który objął patronatem honorowym wydarzenie. 

Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej zamierza rozwijać swoją ofertę skierowaną do studentów z niepełnosprawnościami. – Uczelnia ma w planach m.in. otworzyć Klub Studencki dla osób z niepełnosprawnościami. Chcemy jeszcze bardziej otwierać się na te osoby, wspierać je zawodowo i ich naukę, jak i dalsze ich życie – zapewnia koordynator Biura ds. Osób z Niepełnosprawnością w PSW, Aleksandra Derlukiewicz.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama