Reklama

Kryminałki: Kolejne osoby oszukane podczas sprzedaży na jednym z portali ogłoszeniowych

Kolejne osoby zostały oszukane podczas sprzedaży na jednym z portali ogłoszeniowych. Pokrzywdzona, otrzymała od rzekomego nabywcy link, który miał przenieść ją do strony z płatnością za wystawiony towar. Podczas transakcji korzystała z konta swojego ojca. Sprawca wypłacił z niego tysiąc złotych, próbował też wykonać kolejne transakcje. Apelujemy o zachowanie rozwagi podczas transakcji internetowych.

Wczoraj do bialskiej komendy zgłosiło się dwoje mieszkańców gminy Leśna Podlaska. Z ich relacji wynikało, że padli ofiarą oszustów. Mężczyzna dodał, że doszło do tego podczas sprzedaży na jednym z portali internetowych, wystawionej przez córkę polerki samochodowej. Niemalże od razu po wystawieniu skontaktowała się z nią osoba zainteresowana przedmiotem. Proponując usługę płatności oferowanej przez portal, jednocześnie przesłała komunikatorem link do strony. Podczas wykonywania transakcji pokrzywdzona korzystała z karty swojego ojca.

Niestety kobieta kliknęła w przesłany link wypełniając formularz z danymi, w tym numer karty i numer CVV. W pewnym momencie przerwała transakcje, gdy pojawiły się do uzupełnienie kolejne dane, w tym stan konta. Skontaktowała się również z kupującym prosząc o realizację zamówienia przy standardowym sposobie płatności. Ten jednak twierdził, że środki zostały już przekazane na wskazane przez kobietę konto.

Gdy mężczyzna sprawdził stan środków okazało się, że nie ma tam dodatkowej gotówki za sprzedany przedmiot, natomiast sprawca przelał z jego konta tysiąc złotych w dwóch nieautoryzowanych transakcjach. Pokrzywdzony natychmiast skontaktował się bankiem blokując swoje konto. Jak później ustalił sprawca próbował dokonać dwóch kolejnych przelewów o wartości ponad tysiąca złotych każdy.

Teraz oszusta szukają bialscy policjanci. Apelujemy też o rozwagę podczas transakcji internetowych. Pamiętajmy, że do oszustw może też dochodzić podczas sprzedaży produktów, dlatego uważajmy i nie otwierajmy linków przesyłanych najczęściej przez komunikator internetowy od zainteresowanych kupnem naszej oferty . Przy tego typu transakcjach absolutnie nie należy podawać zupełnie nieznanym osobom danych naszych kart płatniczych. Apelujemy o ostrożność podczas wszelkich transakcji wykonywanych w sieci.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama