Ogłoszenie

Reklama

Biała Podlaska: Mitsubishi L200 już w remizie OSP „Sidorki”

Prezydent miasta Michał Litwiniuk uczestniczył w spotkaniu ze strażakami OSP "Sidorki", podczas którego odbyła się prezentacja nowego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego Mitsubishi L200, na który miasto przekazało dotację w kwocie 30 tys. zł. 

– To nie tylko forma wsparcia – to też wyraz naszej wdzięczności za poświęcenie druhów zawsze gotowych do pomocy. Doświadczamy jej przy wszelkich zagrożeniach, zdarzeniach, była – i jest – nieoceniona podczas pandemii. Strażacy angażują się także w liczne miejskie wydarzenia. Dziękujemy Wam za to – mówi prezydent miasta Michał Litwiniuk

Podczas wizyty prezydent otrzymał w podziękowaniu pamiątkowy grawerton.  

Nowy samochód będzie pełnił służbę w niektórych zdarzeniach, a także po zdobyciu środków zostanie doposażony w podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy stosowany m.in. przy pożarach traw i lasów czy usuwaniu skutków gwałtownych burz. Pojazd dodatkowo będzie wykorzystywany do poszukiwań osób zaginionych, transportu sprzętu oraz do dojazdu na miejsce akcji strażakom dojeżdżającym do remizy z dalszych części miasta, którzy nie zdążyli na wyjazd zastępu GBA Renault.

 

Źródło: Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk
Zdjęcia: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama