Ogłoszenie

Reklama

Łomazy: Warsztaty archeologiczne (galeria)

Dnia 29-07-2021 Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach zorganizowała ,,Warsztaty archeologiczne’’ dla dzieci , młodzieży i dorosłych. Zajęcia prowadzone były przez archeologa Agatę Sadowską z Pracowni Agafii

Uczestnicy warsztatów zostali wprowadzeni w tajniki pracy archeologa – dowiedzieli się jak znajduje się stanowiska archeologiczne. Mieli możliwość eksplorowania obiektów archeologicznych oraz rekonstruowali zabytki.

Młodzi odkrywcy odnaleźli wszystkie skarby ukryte w parku w Łomazach podczas gry terenowej. To nie jedyne zadanie, jakie zostało postawione przed uczestnikami warsztatów archeologicznych. Kolejne były jeszcze ciekawsze. Nasi poszukiwacze zastanawiali się, do czego służyły przedmioty, które odnaleźli, do kogo należały i dlaczego je ukryto albo porzucono.

Na koniec mogli wylepić własne naczynia lub figurki inspirując się znaleziskami.

Dla tych, których urzekła archeologia, czekała niespodzianka przygotowana przez Bibliotekę – KSIĄŻKI! Te o archeologii i te, które są archeologią bądź dawnymi wiekami inspirowane. Książki na pewno pozwolą kontynuować przygodę, którą młodzi odkrywcy rozpoczęli na warsztatach!

materiał: GOK Łomazy
tekst i  zdjęcia: Agata Chwalewska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama