Reklama

Województwo: KAS i SG rozbiły kolejną grupę przestępczą

- Lubelska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), we współpracy z Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej (SG), rozbiła grupę przestępczą, która zajmowała się przemytem papierosów. - W działania zaangażowane były również służby celne Niemiec i Ukrainy. - Służby zlikwidowały kanał przerzutowy papierosów z Ukrainy i Rumuni do Polski, Niemiec i Krajów Beneluksu. - Zatrzymano 4 osoby, w tym głównego organizatora i szefa grupy przestępczej.

Działania służb zapoczątkowało udaremnienie przemytu 27 tys. paczek papierosów w Dorohusku – w lutym 2021 r. Funkcjonariusze ustalili jak działała grupa, jej skład osobowy, wykorzystywane pojazdy oraz miejsca załadunków i dostaw nielegalnych wyrobów.

W wyniku dalszych działań KAS udaremniła przemyt ponad 140 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej ok. 2 mln zł.

Na początku lipca 2021 r. rozbito grupę przestępczą. KAS i SG weszły jednocześnie do kilku miejsc w woj. śląskim i podkarpackim. Zatrzymano cztery osoby, obywateli Ukrainy i Rumunii, w tym głównego organizatora przestępczego procederu.

Grupa przestępcza działała w okresie od grudnia 2020 r. do lipca 2021 r.
Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, mającej na celu popełnianie przestępstw karno-skarbowych. Dwóch podejrzanych zostało tymczasowo aresztowanych na okres 3 miesięcy. Wobec pozostałych zastosowano poręczenia majątkowe, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju. Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

 

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama