Reklama

Sport: Skok Piotra Jaroszkiewicza po czwarte miejsce w Europie!

Podczas lekkoatletycznego Mityngu, rozegranego 17 lipca br. w Lublinie, świetnie zaprezentował się wychowanek bialskiego klubu AZS-AWF 17-letni Piotrek Jaroszkiewicz, który dwukrotnie poprawiał rekord życiowy w skoku wzwyż, uzyskując najpierw wynik 210 cm a następnie w trzeciej próbie pokonując poprzeczkę na wysokości 212 cm.

To wynik dający  aktualnie czwarte miejsce w Europie i pierwsze miejsce w Polsce! To także rekord Województwa lubelskiego w kategorii juniora młodszego U-18 (do lat 17-tu włącznie).

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku bialczanin zrobił ogromną niespodziankę podczas rozgrywanej w Radomiu  Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, zdobywając wynikiem 2.04 m w skoku wzwyż złoty medal.

Za kilkanaście dni (28 – 30 lipca) we Włocławku, odbędą się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów młodszych, w których Piotrek urasta do głównego kandydata do zwycięstwa. Szkoda tylko, że z powodu „covida” zostały odwołane  Mistrzostwa Europy U-18, które miały się odbyć w dn. 26 – 29 sierpnia w Rieti.

 

Źródło / zdjęcia: Tadeusz Makaruk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama