Reklama

Międzyrzec Podlaski: Maturalny sukces powiatowej szkoły. Młodzież ZSE zdała egzamin dojrzałości

W roku szkolnym 2020/2021 do egzaminu maturalnego w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej przystąpiło 72 absolwentów z 73 (tylko jeden nie złożył deklaracji maturalnej). 12 ma możliwość zdawania matury poprawkowej w sierpniu. Zdawalność egzaminu maturalnego kształtuje się na poziomie 77,78%. To jeden z najlepszych wyników w regionie! Maturzyści z kierunku technik reklamy zdali egzamin dojrzałości w 100%!

Tradycyjnie szkoła wypadła imponująco na tle kraju, powiatu i województwa, bowiem w Polsce zdawalność egzaminu dojrzałości w technikach kształtuje się na poziomie 64%. Najlepiej wypadło technikum organizacji reklamy, ponieważ na tym kierunku wszyscy uczniowie w 100% zdali maturę.

Ten rok nie był łatwy ze względu na pandemię i zdalne nauczanie, jednak nasza szkoła poradziła sobie ze wszystkimi trudnościami. W dużej mierze pomógł fakt, że najwięcej młodzieży kształcimy na kierunkach informatycznych, a jak wiadomo informatycy na co dzień najlepiej radzą sobie ze sprzętem komputerowym i nowoczesnymi technologiami. Ponieważ mamy kilkanaście pracowni komputerowych, każdy uczeń i nauczyciel miał możliwość wypożyczenia laptopa do domu. Na bieżąco diagnozowaliśmy potrzeby, dowiadywaliśmy się, co możemy zrobić, żeby pomóc naszej młodzieży. Większość nauczycieli bardzo zaangażowała się w realizację zdalnych lekcji, pracując zdecydowanie dłużej niż w czasie, gdy prowadzone były one w tradycyjny sposób, co oczywiście zaprocentowało na egzaminie maturalnym.

 

materiał: Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim
tekst i zdjęcia: Joanna Pióro Zespół Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama