Reklama

Reklama

Kryminałki: Kierował autem bez uprawnień oraz pod wpływem narkotyków

Wczoraj po godzinie 21.00 bialscy policjanci zatrzymali do kontroli osobowego mercedesa. Za kierownicą auta siedział 31-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Wstępne badanie wykazało, że znajdował się on pod wpływem narkotyków. Nie posiadał też uprawnień do kierowania. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Kierowanie pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Posłuchaj ważnego spotu:

Wczoraj po godzinie 21.00 policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu zatrzymali do kontroli drogowej osobowego mercedesa. Z informacji policjantów wynikało, że siedzący za kółkiem mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Do zdarzenia doszło na ulicy Janowskiej w Białej Podlaskiej .

Za kierownicą auta siedział 31-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Razem z nim podróżował jego znajomy. Na widok funkcjonariuszy 31-latek oświadczył, że to nie on kierował samochodem. Mężczyzna był trzeźwy, jednak jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Potwierdził to również przeprowadzony przez policjantów test. Od 32-latka pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie. Auto zabezpieczone zostało na parkingu strzeżonym natomiast kierowca mercedesa został zatrzymany. Policjanci potwierdzili też, że 32-latek nie posiadał uprawnień do kierowania.

Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowanie pod wpływem środków odurzających zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenie.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama