Reklama

Gm. Biała Podlaska: Rowerami śladami poezji Henryka Kozaka (film)

11 lipca Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej zorganizował II edycję rajdu rowerowego śladami jednego z najciekawszych współczesnych poetów polskich starszego pokolenia i laureata wielu nagród literackich Henryka J. Kozaka, który wychował się w Sitniku w gminie Biała Podlaska. W wycieczce uczestniczyło ponad 50 rowerzystów.

– Henryk Kozak wywodzi się z Sitnika a obecnie mieści w Lublinie. Jednak jego tęsknota za Sitnikiem i Podlasiem przejawia się w jego poezji. W czerwcu został wydany jego nowy tomik poezji „Imiona tęsknoty”, w którym znajdziemy wiersze, które mówią o Podlasiu, o tych śladach, które zostawił zarówno tu u nas, jak i w swoim sercu. Pan Henryk ze względów zdrowotnych nie mógł uczestniczyć w rajdzie, choć sercem był z nami, bardzo się ciesząc z takiej inicjatywy – mówi Anna Waszkiewicz, współorganizatorka rajdu, pracownik GBP w Białej Podlaskiej.

40 km kilometrowa trasa wiodła z  Sitnika przez Łukowce, Worgule, Droblin , Wygnanki, Cełujki, Krasne, Krzymowskie, Zabłocie, Swory i z powrotem do Sitnika. Cykliści mieli okazję poznać różne ciekawe zakątki gminy, które w swoich wierszach często opisywał poeta. – Pan Henryk miał w Krasnej babcię, często tam przebywał. Przejeżdżamy też obok Leśnej Podlaskiej, w której z kolei się uczył – wyjaśnia pani Anna.

Podczas przystanków uczestnicy wycieczki mieli okazję usłyszeć kilka wierszy poety a także wziąć udział w losowaniu, gdzie można było wygrać tomiki z poezją Henryka J. Kozaka.

 

Film: Biper Tv
Zdjęcie: GOK w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama