Reklama

Sitnik: Jubileusze, jubileusze, jubileusze…. (galeria)

Sobota, 10 lipca, w Sitniku, gm. Biała Podlaska, była dniem szczególnym. Plac przy Klubie Kultury w Sitniku, Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej, scena widowiskowa na placu, stały się miejscem wielkiej, wyczekiwanej i o dużej randze uroczystości. Swoje jubileusze powstania i funkcjonowania świętowały zespoły ludowe i wokalne działające pod skrzydłami gminnej kultury. Bohaterów dnia było pięciu: "Lewkowianie", "Barwinek", "Chodźta do Nos", "Zorza" i "Jutrzenka". Niebawem relacja filmowa z wydarzenia!

W obecności wójta Wiesława Panasiuka, zastępcy wójta Adama Olesiejuka, skrabnika Krzysztofa Radzikowskiego, radnych Rady Gminy Biała Podlaska na czele z Agnieszką Sęczyk wiceprzewodniczącą Rady Gminy oraz Markiem Czeczko, Moniką Oskwarek i Renatą Rudawską, przedstawicielami Starosty Bialskiego Mariusza Filipiuka – Martą Bogusz ze Starostwa Powiatowego i radnym powiatowym Czesławem Pikaczem oraz najważniejszym gościem z Lublina – Arturem Sępochem – dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Agnieszka Borodijuk powitała gości i przedstawiła cel spotkania.

Jubileusze zespołów ludowych i wokalnych były powodem organizacji dużej i pełnej atrakcji ale i nagród, grawertonów, dyplomów, podziękowań, kwiatów, książek pamiątkowych, koszy delikatesowych i dwóch czeków okolicznościowych – jeden na siedem a drugi na pięć tysięcy złotych. Zaczęło się od inscenizacji Sianokosów w wykonaniu „Lewkowian” z Dokudowa (20 lecie istnienia) i „Jutrzenki” ze Sławacinka Starego (10 lecie powstania). Mini recitale piosenek zaprezentowały: zespół śpiewaczy „Barwinek” ze Styrzyńca (15 lecie istnienia), zespół śpiewaczy „Chodźta do nos” ze Swór (15 lecie działalności) oraz zespół „Zorza” z Cicibora Dużego (15 lat od momentu założenia zespołu).

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama