Reklama

„Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy” na deskach Kameralnej Sceny Kultury w Drelowie (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 15 lipca 2021
, godz. 17:00
15 lipca o godzinie 17:00 na deskach Kameralnej Sceny Kultury w Gminnym Centrum Kultury w Drelowie wystąpi lubelski Teatr im. H. Ch. Andersena, który wystawi spektakl pt. "Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy". Wstęp wolny. 

Sztuka inspirowana jest baśniami Braci Grimm, opowiada o perypetiach trzech świnek które zmagają się ze złym wilkiem. Widzów czeka zaskoczenie, bo finał spektaklu okaże się być nieco innym niż ten, który pamiętamy z baśni. Scenariusz jest w większości autorski, dotyka on tematyki stereotypów i lęków przed nieznanym, a także brakiem chęci zrozumienia drugiej osoby, jej wyborów, czy kultury. To również okazja do refleksji na temat stereotypów, braku zaufania, czy wilków, które w kulturze otrzymały najgorsze cechy: każdy kto się nim rodzi, jest od razu zły i zasługuje na potępienie. To też szansa do rozmowy o wilkach i ich funkcji w przyrodzie, która jest niesamowicie ważna dla ekosystemu lasów.

Szczegóły znajdziecie w linku do wydarzenia: https://fb.me/e/MXBGo1Bx

***
Projekt jest realizowany przez Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie oraz Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie dzięki dofinansowaniu pozyskanym od Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Kultura Dostępna”

Tekst / plakat: GCK w Drelowie

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama