Reklama

Nocy cykl w Bibliotece Barwnej – „Legendy Podlaskie” (zaproszenie)

To, że warto znać historie regionu i pielęgnować od najmłodszych lat tożsamość ze swoją małą ojczyzną wiemy doskonale. Ale jak namówić do tego dzieci? W dobie powszechności i ogólnodostępności rozrywek od, których roi się w Internecie, nie łatwo jest zainteresować dziecko tym tematem, jeśli ma się jako konkurencję gry, filmy i seriale. Biblioteka Barwna znalazła na to sposób i serdecznie zaprasza na cykl: „Legendy Podlaskie” w nowoczesnej aranżacji.

W okresie wakacji w każdy czwartek o godzinie 12:00 na FB biblioteki przedstawiony będzie teatrzyk Kamishibai, a w nim opowieść-legenda z regionu Południowego Podlasia. Legendy pochodzą ze zbioru „Czarna róża” Krystyny i Ryszarda Kornackich, ze zbioru „Legendy Podlaskie” Marii Kasterskiej oraz z Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego.

Teksty zostały adaptowane na potrzeby teatrzyku KAMISHIBAI oraz opatrzone pięknymi komputerowymi grafikami, które to mają za zadanie wzbudzić większe zainteresować dzieci czytaną historią. – Zapraszamy, warto sięgać do legend i powiastek ludowych, aby przemycić najmłodszym historię regionu i podsycać zainteresowanie do dalszych poszukiwań – zachęcają pracownicy biblioteki. 

Źródło / plakat: Biblioteka Barwna w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama