Reklama

Reklama

Teledysk Nocny Vlog i Magdaleny Bahonko (film)

W niedzielę 20 czerwca o godzinie 18 miała miejsce premiera teledysku Magdaleny Bahonko do piosenki “One Memory” na YouTube. Teledysk powstał we współpracy z Kamilem Szcześniakiem (Nocny Vlog).

Posłuchaj ważnego spotu:

Magdalena Bahonko jest wokalistką z wieloletnim doświadczeniem. Rozpoczęła naukę śpiewu w wieku 15 lat pod czujnym okiem Ireneusza Parafiniuka. W latach 2018-2019 koncertowała z zespołem Blue Rain. Wspólnie wystąpili na Blues Challenge Festival w Suwałkach w roku 2018. W roku 2019 opuściła zespół, aby skupić się na pracy nad własnym repertuarem. Udało jej się wystąpić na 40 Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w marcu 2019 roku z własnym utworem pt. “Wymyśliłeś sobie świat”. Rok później pojawiła się na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku. Niestety, żadne z tych działań nie przyniosły wokalistce większego odzewu. W trakcie pracy nad własnym materiałem dołączyła do zespołu ElectroAcoustic. Współpraca od początku jest bardzo owocna – już po dwóch miesiącach zespół był gotowy do grania koncertów i miał do zaoferowania wiele własnych utworów, do większości których teksty napisała Magda. Wydali już dwa teledyski i płytę.

Kamil od trzech lat prowadzi własny kanał na YouTubie o nazwie Nocny Vlog. Pomysł na Nocnego Vloga zrodził się z rosnącego zainteresowania filmowaniem i fotografią oraz inspiracji twórczością innych influencerów. Magdę poznał przez jednego ze swoich kolegów, z którym wcześniej zrealizował kilka projektów zdjęciowych i filmowych. Zainspirowany wideoklipem Faziego do utworu “Zamieniam się w słuch”, w którym wystąpiła Magda, wpadł na pomysł nakręcenia własnego, pierwszego teledysku.

Utwór “One Memory” (z ang. Jedno wspomnienie), który od kilku dni można usłyszeć na YouTube powstał znacznie wcześniej, bo w maju 2020 roku. Już wtedy miał gotowy tekst i linię melodyczną, natomiast jego wersja studyjna, wykorzystana w teledysku, została nagrana we wrześniu 2020 w Lublinie w Łejkap Studio. Sam pomysł nagrania teledysku nie był jednak Magdy. Z tą inicjatywą wyszedł Kamil Szcześniak

Tak naprawdę wszystko zaczęło się od końca. Najpierw pojawiła się sugestia nakręcenia wspólnego klipu, potem pojawiła się muzyka, następnie słowa, melodia i oczywiście scenariusz. Nie było łatwo. Teledysk miał powstać rok wcześniej, ale utrudnienia związane z pandemią jak i brak czasu wszystko opóźniły. Ponadto przed pierwszym dniem zdjęciowym Magdę i Kamila zaczęły ogarniać wątpliwości odnośnie całego pomysłu. Całe szczęście zwątpienia zniknęły w trakcie pracy, a zastąpiła je motywacja i wiara we własne siły. Teledysk został nakręcony w czterech miejscach. Część akcji dzieje się w gorzelni w Międzyrzecu Podlaskim, główne ujęcia zostały nakręcone na lubelskiej starówce, pojawiają się także krótkie sceny z Hotelu Hesperus i Hotelu Chrobry.

teledysk:  Nocny Vlog

 

materiał: Piotr Frankowski
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama