Ogłoszenie

Reklama

Nagrody Biznesowe BPIG 2020 wręczone! (film) (galeria)

1 lipca, w Dworku Diana w Sławacinku Nowym zostały wręczone Nagrody Biznesowe Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej za 2020 rok. Już po raz dziewiąty BPIG przyznała nagrody przedsiębiorcom i firmom oraz instytucjom, które wyróżniają się swoją działalnością, kreatywnością, a przede wszystkim skutecznością i imponującymi efektami swojej pracy.

Rok 2020 był szczególnie trudnym rokiem dla przedsiębiorców ze względu na pandemię, dlatego tym bardziej należą się gratulacje i słowa uznania za skuteczna i kreatywną pracę. Organizatorami wydarzenia byli: Bialskopodlaska Izba Gospodarcza, Prezydent Miasta Biała Podlaska, Michał Litwiniuk oraz starosta powiatu bialskiego – Mariusz Filipiuk. Partnerem Nagrody jest Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej. Gala odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

film: Nagrody Biznesowe BIPG 2020 wręczone!

 

Kapituła IX edycji Konkursu Nagrody Biznesowej BPIG w składzie:

Michał Litwiniuk – Prezydent Miasta Biała Podlaska
Mariusz Filipiuk – Starosta Bialski
Helena Wasilewska – Prezes Banku Spółdzielczego w Białej Podlaskiej oraz
członkowie Rady BPIG: Janusz Kawka, Artur Zaborowski, Wojciech Zalewski.
Obradom kapituły przewodził Jarosław Łepecki – Wiceprezes BPIG

Kapituła Nagrody Biznesowej BPIG – Edycja IX – za 2020 r. zgodnie Regulaminem Konkursu wyłoniła nie tylko laureatów Konkursu w poszczególnych kategoriach, ale też przyznała wyróżnienia.

WYRÓŻNIENIA:

W kategorii „Innowacyjna Firma” wyróżniona została firma HARTIMEX Sp. z o.o.
W kategorii „Lider Przedsiębiorczości” przyznano wyróżnienie Ogólnopolskiemu Stowarzyszeniu Przewoźników.
W kategorii „Przedsiębiorca Roku” kapituła wyróżniła: Panu Mariuszowi Lesiukowi współwłaścicielowi firmy P.H.U. ELMAR Lesiuk Sp. Jawna oraz Panu Krzysztofowi Laszukowi właścicielowi firmy P.H.U. AGROTECHNIKA MASZYNY ROLNICZE.

NAGRODY:

W kategorii „Innowacyjna Firma”Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Spółka z o.o.
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczęło swoją działalność w 1983 r. Wkrótce będzie obchodziło swoje 40 urodziny. Ostatnie dwa lata to czas gwałtownego rozwoju przedsiębiorstwa, gdy obserwujemy efektywny proces dostosowywania się firmy do potrzeb mieszkańców miasta dzięki innowacjom.

Dziś, w kontekście kategorii, w jakiej nagrodzona została spółka, mówimy przede wszystkim o aplikacji SCADA i zastosowaniu platformy Asix. Umożliwia ona optymalizację procesu zaopatrzenia odbiorców w ciepło, pozwala na ekonomiczną eksploatację, zapewnia niezawodność dostaw ciepła przy ograniczeniu zużycia energii, strat przesyłowych oraz z uwzględnieniem uwarunkowań ekonomicznych i wpływu na środowisko.

Aplikacja umożliwia dostosowanie się do obowiązujących regulacji prawnych oraz uwarunkowań ekonomicznych, motywując przedsiębiorstwo do działań technicznych, obejmujących modernizację infrastruktury sieci ciepłowniczych.

W kategorii „Lider Przedsiębiorczości” – firma Krynica Vitamin S.A.
Krynica Vitamin jest jednym z czołowych producentów napojów w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma posiada prawie 30 lat doświadczenia w branży napojowej. Specjalizuje się w produkcji kontraktowej napojów dla światowych marek.

Spółka zatrudnia ok. 300 osób w zakładzie produkcyjnym w Dziadkowskiem-Folwarku w gm. Huszlew, inwestuje w budowanie relacji w regionie.

Spółka oferuje usługi rozlewnicze napojów w opakowaniach aluminiowych, PET oraz szklanych. Na jej ofertę składają się napoje energetyczne, orzeźwiające oraz funkcjonalne. Ofertę wzbogacają kawy, napoje mleczne oraz alkoholowe. Synergia osiągnięta poprzez połączenie bazy produkcyjnej i potencjału intelektualnego zespołu pozwala na wprowadzanie na rynek innowacyjnych produktów oraz zapewnia wsparcie klientom w całym procesie wdrożenia.

Krynica Vitamin posiada jeden z największych zakładów tego typu w Europie. Każdego roku na 5 liniach produkcyjnych jest produkowanych ponad 400 mln sztuk napojów.

Produkty Spółki dostępne są w 38 krajach na całym świecie. Około 60% łącznej produkcji trafia na rynki zagraniczne. Główne kierunki eksportu wyrobów to: Niemcy, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Czechy oraz Ukraina. W ostatnim czasie Spółka rozwija współpracę z rynkiem Stanów Zjednoczonych, co – biorąc pod uwagę znaczny potencjał tego rynku – może istotnie wpłynąć na dotychczasową strukturę sprzedaży. Do grona klientów Krynicy Vitamin należą właściciele największych globalnych marek, a także wiodące sieci dystrybucyjne.

Od czerwca 2021 r. jest członkiem Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej.

W kategorii „Przedsiębiorca Roku” Stanisław Romaniuk właściciel firmy Zakład Remontowo-Budowlany Stanisław Romaniuk.

Przedmiotem działalności firmy jest szeroko rozumiana działalność deweloperska oraz generalne wykonawstwo.
Firma posiada wieloletnie doświadczenie w wykonawstwie budynków wielorodzinnych. Całość procesu inwestycyjnego realizuje samodzielnie, poczynając od prac projektowych, poprzez wykonawstwo inwestycji, na sprzedaży i aranżacji mieszkań kończąc. Wiele czynników zdecydowało o sukcesie. Na pewno nie bez znaczenia był fakt. że rozpoczynając działalność w 1986r. rozpoczął w czasach kiedy było duże zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju usługi budowlane.

Nagrody i wyróżnienia – Certyfikaty Dewelopera, Złote Kielnie, Orły Polskiego Budownictwa i co roku ich przybywa.

Firma Stanisława Romaniuk wspiera różnorodne inicjatywy. Wspieranie takich inicjatyw społecznych jest wskazane, bo społeczna odpowiedzialność biznesu nie powinna być pustym hasłem. Za swoją pracę, zaangażowanie społeczne i wspieranie różnorodnych inicjatyw patriotycznych i społecznych był wielokrotnie odznaczany.

Wydarzenie uświetnił występ kwartetu muzyków – pedagogów Szkoły Muzycznej z Białej Podlaskiej. Kwartet kameralny w składzie: Svetlana Kradina – skrzypce, Renata Głołowczyc – flet, Małgorzata Kalisz – altówka, Violeta Druliak – kontrabas. Koncert poprowadził dyrektor szkoły Waldemar Robak.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst i zdjęcia:  Małgorzata Mieńko
film: Biper TV
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama