Reklama

XIV Międzynarodowy Biała Blues Festiwal (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 11 lipca 2021
, godz. 17:00
Już 11 lipca na deskach bialskiego amfiteatru gratka dla wszystkich miłośników dwunastu taktów. Tego dnia odbędzie XIV edycja międzynarodowego "Biała Blues Festiwal". Organizatorem wydarzenia jest tradycyjnie Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe. Honorowy Patronat nad festiwalem objął Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

Bilety w cenie 50 zł dostępne w przedsprzedaży online na www.niezla-sztuka.pl, a także w Pizzerii „Roma”ul. Brzeska 1 tel.781 554 553, Kawiarnia Coffeelove, Plac Rubina 11-14 tel. 693 890 281, Sklep Muzyczny -„Music-Audio” ul. Janowska 60 tel.83/342-57-47.

W tym roku usłyszymy m.in. znaną wokalistkę Anię Rusowicz, która zabierze nas w muzyczną podróż lat 60-tych i 70-tych, a legendarny śląski bluesman Leszek Winder lider zespołu Czarny Pies, wystąpi z największymi indywidualnościami bluesa, jazzu i rocka. Będzie też akcent zagraniczny duet bluesowy włosko-niemiecki-Big Joe Stolle & Mauro Pendolfino, który mieszając boogie, soul i bluesa nie pozostawia nikogo obojętnym. A wszystko to w niespełna rok temu oddanym do użytku, przebudowanym, zadaszonym, pięknym bialskim amfiteatrze.

Program festiwalu:
17:00 – rozpoczęcie
17:15 – Big Joe Stolle & Mauro Pandolfino/Niemcy/Włochy/ w II części koncertu do duetu dołączy zespół The Cylinders
18:30 -Czarny Pies (Winder, Ścierański, Gałach, Kielak, Ziobro)
20:00 – Ania Rusowicz.

*Festiwal odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązującymi podczas pandemii COVID-19 przy udziale 1/2 widowni.

Kilka słów o wykonawcach.

Ania Rusowicz – polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK , kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim osoba która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60tych i 70tych w Polsce, nagrywając cztery płyty w stylu retro, z których dwie okryły się statusem „złotych”. Koncerty, sesje i wywiady w jej wykonaniu zawsze charakteryzują się niebywałym stylem i smakiem kierowane są do odbiorcy nietuzinkowego i wymagającego. Zapraszamy Was podczas Biała Blues Festiwalu w big-bitowo-rockowo-funkową podróż, w którą chętnie wybierali się hipisi a dzisiaj ich idee są jak najbardziej aktualne.

CZARNY PIES To muzyczna elita. Super grupa w składzie której występują największe indywidualności polskiego bluesa, jazzu i rocka. Każdy koncert to niepowtarzalny program, w którym liczą się dźwięki, emocje i nastrój chwili.
*Jan Gałach –skrzypek, multiinstrumentalista. Muzyk ze świetną techniką, wyobraźnią muzyczną i olbrzymim dorobkiem. Kompozytor i aranżer. Wielokrotny laureat licznych rankingów muzycznych. Lider zespołu Jan Gałach Band. Od wielu lat jest uważany za najlepszego skrzypka w polskim bluesie
* Michał Kielak – harmonijka. Wielki talent muzyczny i osobowość powodują że jest muzykiem rozchwytywanym i niezwykle lubianym. Wielokrotny laureat ankiet muzycznych. Od lat w Blues Top najlepsza harmonijka.
*Krzysztof Ścierański – od lat najlepszy gitarzysta basowy w Polsce. Współpracował z dziesiątkami gwiazd między innymi: Ewa Bem, Marek Grechuta, John Porter Zbigniew Namysłowski, Krzesimir Dębski, Laboratorium, String Connection, AirCondintion, Republika, Wilki i dziesiątki innych. Współpracuje z artystami ze wszystkich zakątków świata, reprezentującymi najróżniejsze gatunki muzyczne. Nagrał kilkadziesiąt płyt.
* Max Ziobro – perkusista. Niezwykle uzdolniony muzyk który mimo młodego wieku posiada spoe=ry dorobek artystyczny.
* Leszek Winder –gitarzysta, kompozytor, lider legendarnej super grupy Krzak. Koncertował oraz nagrywał z wieloma muzykami tworzącymi od lat czołówkę Polskiej sceny muzycznej. Nagrał szereg autorskich płyt. Od lat uznawany za czołowego gitarzystę w kategorii blues oraz rock. (GUITAR TOP, BLUES TOP i inne).

Włosko -niemiecki duet bluesowy Mauro Pandolfino – gitara, harmonijka i wokal , Big Joe Stolle– jednego z najbardziej znanych berlińskich śpiewaków bluesowych. Jego potężny, surowy głos oczarował fanów, a swoje doskonałe umiejętności na harmonijce bluesowej potrafił udowodnić podczas występów z międzynarodowymi mistrzami, takimi jak: Champion Jack Dupree, Charly Musselwhite i Jack Bruce. Na początku lat dziewięćdziesiątych wydali płytę LP z pianistą boogie Eisenachera, Alexandrem Blume’em i jego Intercity Blues Band. Potem całkowicie poświęcili się własnej muzyce. Stworzyli dwie doskonałe płyty na żywo, które nagrali z najlepszymi muzykami z międzynarodowej i berlińskiej sceny muzycznej. Ich najnowsze wydawnictwo „Plug in and out”, ponownie tutaj z niemieckimi tekstami, po raz kolejny pokazuje jego pełen zakres muzycznych wpływów. Na dużych scenach i w klubach interpretują głównie utwory z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, a mieszanką boogie, soulu i bluesa doprowadzają publiczność do wrzenia. W dalszej część koncertu duet wzmocni olsztyńska formacja – The Cylinders.

***
Biała Blues Festiwal – to jeden z ciekawszych festiwali bluesowych na Ścianie Wschodniej, który odbywa się nieprzerwanie od 2008 r w Białej Podlaskiej. Od początku występują na nim gwiazdy bluesa z Polski i z zagranicy , jak również młodzi zdolni wykonawcy, którym festiwal stwarza możliwość promocji. Twórcą festiwalu jest muzyk Jarosław Michaluk.

Na festiwalu występowali m.in.: Jennifer Batten/USA/ Moreland & Arbuckle/USA/, Wanda Johnson & Shrimp City Slim Band (USA), Mike Russel Band/USA/, Alvon Johnson/USA/ Keith Dunn/USA/, Juwana Jankins/USA/ Lester Kidson/CA/, Pete Brown & Krissy Matthews Band,/UK/Patsy Gamble/UK/,Danny Handley-/UK/, Charlie Slavik & St.Johnny Band/Cz/,White Night Blues-BY/, Martyna Jakubowicz, Magda Piskorczyk, Kasa Chorych, Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa, Ewa Uryga, Jorgos Skolias, Sebastian Riedel & Cree, Grzegorz Kapołka Trio, Tortilla, JJ Band, Boogie Boys, Kraków Street Band, Hard Times, Szulerzy, Pokój Nr 3…

 

Źródło / plakat: Jarosław Michaluk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama