Reklama

Biała Podlaska: O nowej książce dr Pawła Borka rozmawiamy z autorem (zapowiedź)

Z wielką przyjemnością podeszliśmy dziś do spotkania z dr Pawłem Borkiem. Bohater rozmowy przed kamerą to dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Jednocześnie to autor wielu publikacji o tematyce historii wojskowości w Białej Podlaskiej i regionie. Właśnie ukazała się nowa książka autorstwa Borka: "9 Dywizja Piechoty i Południowe Podlasie w wojnie polsko - bolszewickiej (1919-1920). I o tej książce rozmowa która pojawi się na kanale Biper TV, naszym profilu Facebook i naszym portalu radiobiper.info już niebawem!

Dr Paweł Borek, regionalista, historyk, lokalny patriota i znawca bialskiej społeczności z przed wieku opowiada o nowym wydawnictwie.

Ogromna ilość wiadomości o wojsku ale i o społeczeństwie Białej Podlaskiej zamieszkującym miasto przeszło sto lat temu. Świetna kanwa na powstanie fabuły i scenariusza filmowego czego autorowi życzymy.

Sam Borek podczas rozmowy zwraca się z apelem do bialczan o przepatrzenie własnych zbiorów – ogromna część historii miasta pozostaje nadal nieodkryta – bialska biblioteka pomoże w utrwaleniu dokumentów, zdjęć, starodruków, dawnych wydawnictw, prasy.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcie: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama