Reklama

Biała Podlaska: Platerka – wielki szum wokół wody! Uruchomiono źródełka wody na korytarzach! (galeria)

Dziś, 10 czerwca w II Liceum Ogólnokształcącym im. Emilii Plater i Szkole Podstawowej Nr 1 im. ks. Stanisława Brzóski wchodzących w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 3 nastąpiło podsumowanie konkursu „Dzień wody” i symboliczne otwarcie, pierwszych w szkołach naszego miasta, źródełek wody pitnej – poidełek. To jeden z wielu element działań edukacyjnych prowadzonych w Platerce a związanych z tegorocznym hasłem przewodnim Polskiej Akcji Humanitarnej - "Zróbmy szum wokół wody".

W wydarzeniu udział wziął Michał Litwiniuk Prezydent Miasta Biała Podlaska i Agnieszka Baczyńska Prezes Bialskich Wodociągów i Kanalizacji „WOD-KAN” sp. z o.o.
– Dzisiejsze wydarzenie wpisuje się w długofalowy program proekologicznego „Eko-Platerka”. – poinformował dyrektor szkoły Przemysław Olesiejuk.

Również dziś, miało miejsce podsumowanie światowego Dnia Akcji Humanitarnych związanych z dostępem do świeżej, czystej, bieżącej wody. Po poidełkach to kolejny element działań edukacyjnych. Wszystkie działania i konkursy związane z akcją zorganizowano w Platerce pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka. Miasto Biała Podlaska oraz Spółka WOD-KAN stali się fundatorami nagród w konkursach szkolnych związanych z projektem Eko-Platerka.

Bezpieczna woda do picia i jej brak jest tematem ważnym, o którym trzeba dużo rozmawiać edukując młode pokolenia. Celem akcji przeprowadzonej w zespole szkół było zaangażowanie jak największej liczby osób w temacie dostępu do wody jako globalnego wyzwania. Chcąc przybliżyć dzieciom temat, jak ważna jest woda lub jej brak w życiu każdego człowieka, zrealizowano w szkole szereg działań edukacyjnych związanych z tegorocznym hasłem przewodnim Polskiej Akcji Humanitarnej – „Zróbmy szum wokół wody”.

Przez ponad tydzień dzieci uczestniczyły w lekcjach, na których przekazywana była wiedza o globalnych zasobach wodnych i znaczeniu wody na świecie. Podsumowaniem wszystkich działań były konkursy wiedzy, quizy i konkursy plastyczne, które odbyły się 22 marca 2021 roku. – informuje wicedyrektor szkoły Monika Owczaruk.

Konkurs Wiedzy ,,Zróbmy szum wokół wody” finaliści:
Klasy 1: Hordejuk Miłosz, Meges Maja, Rodak Sebastian.
Klasy 2: Bronowicka Magdalena, Polubiec Antoni, Czekaj Maciej.
Klasy 3: Bajbak Michał, Świderski Ksawery, Błaszczak Jarosław.
Klasy 4: Głowniak Paweł, Czemierowski Bartłomiej, Gryciuk Aleksandra.
Klasy 6: Furtak Małgorzata, Smyk Stefan, Neścioruk Dominik.
Klasy 7: Zdunek Jakub, Florek Maria, Czech Julia.

Rozstrzygnięcie konkursu artystycznego „Zróbmy szum wokół wody” finaliści:
W kategorii klas 1-3: I miejsce Jarosław Błaszczak 3a, Il miejsce Lena Zielonka 3a, IIl miejsce Lena Bielecka 1a
W kategorii klas 4-8: I miejsce Dominka Saczuk 7b, II miejsce Martyna Piasecka 6b, Ill miejsce Jan Florek 4a
Wyróżnienia: Maria Florek 7b, Kacper Niewegłowski 1a, Mateusz Samsoniuk 1a, Zofia Zuk 1a, Laura Kant 2a, Mateusz Jakubczyk 2a, Lada Kolpakova 3a
Udział: Małgorzata Szmydka, Maja Zając, Ksawery Świderski, Ewa Stężała, Karolina Wrzosek, Michał Bajbak, Natalia Kamont, Zofia Weśniuk, Jakub Borodijuk, Pola Baymert, Liliana Maksymiuk, Michał Drewulski

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 3 w Białej Podlaskiej / Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama