Reklama

Międzyrzec Podlaski: Bieg na żywioł! (film) (galeria)

To był niezwykły dzień i niezwykłe wydarzenie. Już samo to, że poprzez Bieg na żywioł z przeszkodami! który zaproponowano najmłodszym, organizatorzy chcieli - i im się to udało - przedłużyć Dzień Dziecka czyli święto tych którzy mocno wycierpieli się podczas lockdown'ów, ograniczeń, zamknięcia w domach i braku możliwości spotykania się z rówieśnikami - już samo to warte jest słów uznania i gratulacji. Z zaproszenia Stowarzyszenia Elementum na piknik biegowy skorzystała liczna grupa dzieci i ich rodziców - tym razem w roli trenerów i kibiców.

Wydarzenie zorganizowane na Międzyrzeckich Jeziorkach w dniu 6 czerwca przez Stowarzyszenie Elementum przy współpracy Międzyrzeckiej Grupy Biegowej i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji polegało na zaproszeniu dzieci do pokonania specjalnie dla nich przygotowanych tras biegowych. Takich tras przygotowano dwie. Pierwsza dla dzieci w wieku 4 -7 lat prowadziła wokół stoku narciarskiego, a druga dla biegaczy w wieku 8-14 lat o długości 2 kilometrów poprowadzona została przez malownicze okolice, dolinki, górki, tereny leśne i wodę. Jednym słowem ekstremalny bieg tym razem dla dzieci.

Koniec z nudą i przesiadywaniem w domu! Nasz bieg ma przesłanie. Przeszkody symbolizują życiowe przeciwności. Gratulacje dla wszystkich startujących dzieci. Pokazały, że przy odrobinie chęci i wysiłku można je wszystkie pokonać. Podczas świętujemy ponownie, niedawno miniony, Światowy Dzień Dziecka! – mówiły o przedsięwzięciu członkinie Stowarzyszenia Elementum z Międzyrzeca Podlaskiego.

Każde dziecko, które tego dnia postanowiło zmierzyć się z trasą i wystartowało, było już zwycięzcą, na mecie każde otrzymało medal. Medale wręczali zastępca burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego – Paweł Łysańczuk i reprezentantka Stowarzyszenia Elementum – Marta Muszyńska. Po biegach emocje i wielkie uśmiechy zadowolenia wzbudziło przeprowadzone losowanie drobnych nagród i fantów. W programie imprezy nie zabrakło animacji dla maluchów, stoisk z upominkami, konkursami i quizami.

I Międzyrzecki Bieg na Żywioł z przeszkodami dla Dzieci zorganizowany przez Stowarzyszenie Elementum odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Zbigniewa Kota oraz w ramach ogólnopolskiej akcji Masz Głos.

Przygotowane i wspomniane już wyżej dwie trasy biegowe to dla „żywiołków” w wieku 4 -7 lat przebiegająca wokół stoku narciarskiego. Na tej trasie maluchy miały do pokonania 16 przeszkód. A druga, dwukilometrowa, to trasa z 28 przeszkodami które pokonać musieli starsi uczestnicy w wieku 8-14.

Cel podjęcia się organizacji wydarzenia przez Stowarzyszenie Elementum był prosty: integracja i dobra zabawa! Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie, a wspólne spędzanie wolnego czasu to antidotum na miesiące spędzone w domu podczas zdalnej nauki.

Międzyrzecki Bieg na Żywioł z przeszkodami dla Dzieci wsparli: Międzyrzecka Grupa Biegowa, OSP Stołpno, Red Lion Club, Warsztat Terapii Zajęciowej, Szkoła językowa English Studio, Międzyrzecka Drużyna WOPR oraz miasto Międzyrzec Podlaski. O atrakcje dla maluchów zadbały: Niebanalne animacje – przy Pensjonacie Cud Miód. O bezpieczeństwo uczestników zadbała firma AD- Med.

Kilka słów o Stowarzyszeniu „Elementum”
Stowarzyszenie założyła grupa pozytywnie zakręconych kobiet, które nie potrafią siedzieć z założonymi rękami. Należą one do Międzyrzeckiej Grupy Biegowe. Sport to jednak dla nich za mało, dlatego postanowiły sformalizować nietypową przyjaźń, która narodziła się właśnie podczas wspólnych akcji. „Elementum” to z łaciny żywioł.
– Żywioły nas inspirują i wokół nich chcemy koncertować naszą działalność. Lubimy ludzi, zwierzęta i naturę. Chętnie pomagamy innym i chciałybyśmy zmieniać świat na lepsze. Planujemy promować wolontariat i zarażać innych ludzi pasją do działania i życia, integrować naszą lokalną społeczność. – opisują siebie „Elementorki” i dodają: – Czujemy się dobrze w działalności rekreacyjno – sportowej, akcjach charytatywnych i społecznych bliska jest nam ochrona środowiska i turystyka.

Lista sponsorów bez których Międzyrzecki Bieg na Żywioł z przeszkodami dla Dzieci byłoby bardzo trudno zorganizować. Stowarzyszenie Elementum dziękuje:
– sponsor główny Pensjonat „Cud Miód”
– Firma Wipasz i Pomocna Dłoń Fundacja Wipasz
– Hurtownia zabawek Emo Kitty
– Bialskopodlaska Lokalna Grupa Działania
– Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Międzyrzecu Podlaskim
– Daniel Rosiński
– Aleksandra Trzpil – Szkoła językowa English Studio
– Burmistrz Miasta Międzyrzec Podlaski
– Stowarzyszenie Homo Faber
– Firma AD-MED

film: Bieg na żywioł na Międzyrzeckich Jeziorkach

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
film: Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama