Reklama

Ortel Książęcy Drugi: Dzień Dziecka! (galeria)

Każdego roku, dzień 1 czerwca, jest dniem szczególnym, swoje święto obchodzą wszystkie dzieci. Tegoroczny dzień przywitał wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Ortelu Książęcym Drugim piękną, słoneczną pogodą.

Soczysta zieleń, śpiew ptaków i zapachy budzącej się do życia przyrody były wspaniałym tłem do aktywności na świeżym powietrzu. Po długiej wynikającej z pandemii przerwie i przymusowej izolacji wszyscy bawili się znakomicie. Każdy z wychowawców przygotował niespodzianki dla swojej klasy, starając się aby był to dzień wyjątkowy.

Dzieci z Punktu Przedszkolnego oraz klas młodszych brały udział w konkursach sportowych takich jak  skakanie na piłce, przechodzenie przez tunel, zabawa z chustą animacyjną, przenoszenie piłeczki pingpongowej na drewnianej łyżce. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klasy I wykonały swoje drzewo przyjaźni.

Uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej wzięli udział w grze terenowej w podchody. Grupa uciekająca wybierała drogę, rysowała lub układała strzałki oraz koperty i chowała listy z zadaniami. Grupa goniąca szukała oznaczonej drogi i wykonywała zadania. Po zabawie w podchody odbył się mecz piłki nożnej. Zawodnicy nie szczędzili sił, aby zdobyć upragnioną bramkę. Zwieńczeniem zabawy było pieczenie na ognisku kiełbasek i odpoczynek w cieniu drzew. Każdy uczestnik spotkania otrzymał też słodki upominek od Rady Rodziców.

Klasy najstarsze spędziły czas na wycieczce rowerowej. Klasa siódma integrowała się na spotkaniu połączonym z pieczeniem kiełbasek w Perkowicach, a klasa ósma zorganizowała wyjazd do leśniczówki „Barwinek” w Chotyłowie. Jej celem było bliższe zapoznanie się z pięknem przyrody, zwiedzanie muzeum oraz wysłuchanie ciekawych opowieści pana leśniczego. Było też ognisko, tańce, spacery i dużo wspólnej zabawy na świeżym powietrzu

Ten wyjątkowy dzień spędzony w gronie rówieśników pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników zabawy.

 

materiał: Szkoła Podstawowa w Ortelu Książęcym Drugim
tekst i zdjęcia: Szkoła Podstawowa w Ortelu Książęcym Drugim
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Szkoła Podstawowa w Ortelu Książęcym Drugim

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama