Reklama

Małaszewicze: Wiosenne sukcesy uczniów szkoły im. Kornela Makuszyńskiego

Sytuacja związana z pandemią nie zniechęciła uczniów z Zespołu Szkół im. Kornela Makuszyńskiego w Małaszewiczach do udziału w różnorodnych konkursach, co znalazło odzwierciedlenie w sukcesach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim.

Uczeń klasy VIIIa – Marek Grom uzyskał tytuł laureata konkursu przedmiotowego języka rosyjskiego, organizowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty (opiekun: Anna Wołosiuk). Warto nadmienić, że uczeń w roku szkolnym 2020/2021 został stypendystą Marszałka Województwa Lubelskiego w ramach programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych”.

Uczniowie rozwijają kreatywność i umiejętności plastyczne: Michał Guz, kl. IIa (opiekun: Maria Mikołajczak), Weronika Grom, kl. IV i Bartłomiej Lewczuk, kl. VIIIa (opiekun: Ewa Stawska) zostali Laureatami Wojewódzkiego Konkursu Wielkanocnego „Wyobraźnia ukryta w pisance”, organizowanego przez Szkołę Podstawową Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie.

Spektakularnym sukcesem może poszczycić się Katarzyna Sowa – uczennica klasy VIIIa, która zajęła III miejsce w X edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni” w kategorii szkół podstawowych (opiekun: Małgorzata Sowa). Uczennica zdobyła również wyróżnienie w II edycji Lubelskiej Matematycznej Ligi Zadaniowej, organizowanej przez Katedrę Nauczania Matematyki i Informatyki UMCS (opiekun: Elżbieta Brodacka).

W tegorocznej 13. edycji Wojewódzkiego Konkursu „Polonista Roku 2021”, organizowanej pod patronatem honorowym Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Biała Podlaska oraz Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej, przy współudziale UMCS-u w Lublinie tytuł laureata zdobył Mistrz Pióra – czwartoklasista Krystian Jarmoluk (opiekun: Małgorzata Patrejko).

Pod koniec maja uczniowie klasy VIb wzięli udział w Finale Wojewódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego „English Challenge”, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Biała Podlaska oraz JM Rektora UPH w Siedlcach. Finaliści: Urszula Kuśmierczyk, Marcin Denesiuk i Szymon Moroz wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami językowymi (opiekun: Jowita Moroz).

Początek czerwca również obfituje w sukcesy. Laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Sporcie i Kulturze Fizycznej zostali: Nikodem Lewczuk, kl. VIb i Dawid Lewczuk, kl. IV (opiekun: Dorota Tarkowska).

Jak zauważa Katarzyna Krawczykdyrektor Zespołu Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach, miarą sukcesu szkoły są osiągnięcia uczniów na różnych płaszczyznach. – Sukces nie jest przypadkiem. – Jak mówił brazylijski piłkarz – Pele „To ciężka praca, wytrwałość, nauka, poświęcenie, a przede wszystkim miłość do tego, co robisz.” Nasza szkoła to miejsce, w którym uczniowie mają szansę rozwijać swoje zainteresowania, wykorzystywać swój potencjał i osiągać satysfakcjonujące wyniki. Pomimo pandemii i związanych z nią ograniczeń, osiągnęliśmy naprawdę wiele. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów oraz grona pedagogicznego przekonaliśmy się, że połączenie pasji, ciekawości poznawczej, pracowitości i systematyczności przynosi imponujące efekty. Oby takich fantastycznych sukcesów było jak najwięcej – podsumowuje dyrektor.


materiał: Zespół Szkół im. K. Makuszyńskiego w Małaszewiczach
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama