Reklama

Biała Podlaska: Już jutro rusza rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski!

Termin wydarzenia: 1 czerwca 2021
, godz. 18:00
W ubiegłym roku w rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski bialczanie przejechali na rowerach ponad 240 tys. km, co pozwoliło zająć drugie miejsce wśród 44 miast biorących udział w zabawie. W tym roku podczas oficjalnych treningów mieszkańcy wykręcili przez dwa miesiące ponad 250 tys. km. Od 1 do 30 czerwca rowerzyści spróbują wywalczyć złoty puchar i tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Pomóc możesz i Ty, zainstaluj aplikację i kręć kilometry dla Białej Podlaskiej!

Biała Podlaska w tym roku kolejny raz zaangażowała się w promocję akcji, której celem przypomnimy jest aktywizacja mieszkańców i pokazywanie zalet roweru – jako szybkiego i ekologicznego środka transportu. Zasady zabawy są co roku proste – rowerzyści pobierają darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. W zbieraniu kilometrów dla miasta mogą uczestniczyć osoby mieszkające również w innych miejscowościach, nawet za granicą.  Szczegółowy regulamin pod >>> TYM <<< linkiem.

Bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” możesz pobrać w App Store i Google Play. Po instalacji wystarczy zarejestrować się wybierając miasto i kręcić kilometry. 

W najbliższym czasie odbędą się:

  • 1 czerwca – Night Ride – przejazd nocny, który wystartuje z placu Wolności równo o północy.
  • 1 czerwca o godzinie 18:00 spotkanie rowerzystów w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów na oficjalnej inauguracji, na której szczególnie mile widziany najmłodsi cykliści. 

Miasto w ramach tegorocznej edycji zabawy przygotowało również dwa konkursy:

  • „Kręcimy dla Białej Podlaskiej” – wygrywa osoba, grupa bądź instytucja, która przejedzie najwięcej kilometrów. Szczegółowe informacje na stronie: www.bialapodlaska.pl
  • Najciekawsza trasa rowerowa – kręcimy dla Białej Podlaskiej – konkurs polegający na przygotowaniu i przesłaniu zdjęć bądź filmu wraz z opisem ciekawej trasy rowerowej. Szczegółowe informacje na stronie: www.bck24/konkursy (BCK24 – Bialskie Centrum Kultury)

Zachęcamy do wspólnej rowerowej zabawy wszystkich mieszkańców miasta i okolic!

Źródło / plakat: UM w Białej Podlaskiej
Zdjęcie: Jakub Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama