Ogłoszenie

Reklama

Wypadanie włosów u mężczyzn. Jak sobie z nim radzić?

Włosy to nitkowate, zrogowaciałe wytwory naskórka obecne wyłącznie u ssaków. Ludzkie ciało właściwie całe jest pokryte włosami. Pełnią one rolę termoregulacyjną i ochronną. Ze względu na obowiązujące kanony piękna, kobiety i mężczyźni pozbywają się nadmiernego owłosienia z takich okolic jak nogi, pachy czy narządy intymne. Zupełnie inaczej jednak jest z włosami na głowie. Zadbana, bujna fryzura to marzenie wielu osób. Niestety częstym problemem jest wypadanie włosów. Na łysienie bardziej narażeni są mężczyźni. Dlaczego tak się dzieje i czy da się coś z tym zrobić?

Dlaczego moje włosy wypadają?

Każdy z nas traci około 100 włosów dziennie. Jest to zjawisko zupełnie normalne związane z cyklem wzrostu włosów, które ulegają inwolucji. Jednak z wiekiem ilość wypadających włosów może się zwiększać. Niektórzy mężczyźni zaczynają zauważać niepokojące prześwity na głowie lub zakola. Jakie pierwsze objawy łysienia powinniśmy uznać za niepokojące? Przede wszystkim, jeśli w trakcie regularnych zabiegów pielęgnacyjnych takich jak np. mycie lub czesanie zauważymy nagle całe pukle włosów.

W obecnych warunkach życia problem z wypadaniem włosów mają coraz młodsi mężczyźni. Jednocześnie moda na zadbane i bujne fryzury sprawia, że łysiejący panowie są gotowi zrobić wszystko, aby ten proces zatrzymać.

Do głównych powodów wypadania włosów u mężczyzn zaliczamy:

  • nadmiar androgenów – czyli łysienie spowodowane problemami hormonalnymi. Dotyka nawet 80% mężczyzn. Odpowiedzialny tutaj jest zbyt wysoki poziom testosteronu.
  • czynniki genetyczne – czyli dziedziczenie tej cechy po przodkach.
  • choroby przewlekłe – np. takie jak niedoczynność tarczycy, toczeń rumieniowaty czy grzybica skóry głowy.
  • złą dietę – powodem może być niedobór białka, witaminy B12 i żelaza.
  • przyjmowanie leków – niektóre leki osłabiają mieszki włosowe, np. leki przeciwdepresyjne.

Przyczyną utraty włosów może być również niewłaściwa pielęgnacja. Farbowanie, zbyt mocne rozczesywanie, częsta ekspozycja na ciepło może nasilać ich wypadanie.

Jak zatrzymać wypadanie włosów?

Jeśli zauważymy u siebie nadmierne wypadanie włosów, najlepiej udać się na konsultację do trychologa. Trycholog jest lekarzem medycyny, który specjalizuje się w diagnozowaniu, a także leczeniu przypadłości związanych z włosami oraz skórą głowy. Pomoże on nam znaleźć powód łysienia, a także dobierze odpowiednią terapię.

Innym sposobem jest sięgnięcie po odpowiednią pielęgnacją. Dostępne są specjalistyczne szampony dla mężczyzn przeciw wypadaniu włosów (przykład na tej stronie). Jak one działają? Warto zwrócić uwagę na produkty, które zawierają innowacyjną formułę Inno-Bimexinum™, która:

  • powstrzymuje wypadanie włosów,
  • zagęszcza włosy,
  • wzmacnia włosy.

Ponadto warto pamiętać, aby wybierane produkty posiadały w swoim składzie biotynę, która nie tylko wzmacnia i przyspiesza porost włosów, ale również wpływa na regulację pracy gruczołów łojowych. Jakie jeszcze składniki przeciwdziałają łysieniu? Jednym z nich jest Kopexil, który zmniejsza ilość pustych mieszków włosowych, a także wydłuża fazy życia włosa. Palma sabałowa z kolei wykazuje działanie antyandrogenne i znacznie ogranicza wypadanie włosów.

Pielęgnacja męskich włosów. Co powinieneś wiedzieć?

Poza stosowaniem specjalistycznych szamponów dla mężczyzn, warto zadbać o swoją dietę i styl życia. Pamiętajmy, że zdrowie budujemy przede wszystkim od wewnątrz. Warto zatem pomyśleć o większej ilości warzyw i dobrych źródłach białka. Ponadto ważny jest również ruch i regularna aktywność. Jako dodatkową suplementację warto wprowadzić preparaty z biotyną.

 

opracowane: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama