Reklama

Koncert Volodymyr Grechukh (Ukraina) – kontrabas Violeta Druliak – fortepian

W sobotę (22 maja) miało miejsce pierwsze wydarzenie na żywo w czasie epidemii koronawirusa w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej. Tego dnia wystąpił znakomity kontrabasista Volodymyr Grechukh z Kijowa - jest solistą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Ukrainy oraz Orkiestry Kameralnej Wirtuozi Kijowa. Grechukh jest laureatem wielu nagród na międzynarodowych konkursach kontrabasowych min: w Kiszyniowie (Mołdawia) i Mińsku. Grechukh wystąpił wspólnie z Violetą Druliak pianistką, profesor w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej.

Jak orzekli obserwujący koncert melomani, artyści zagrali bardzo dobrze. Koncert wypełniły utwory napisane specjalnie na kontrabas ale i takie perełki jak sonaty wiolonczelowe Bacha w transkrypcji na kontrabas. Koncerty kontrabasowe jakie usłyszeć było można sobotniego popołudnia w Parku Radziwiłłowskim w Szkole Muzycznej to kompozycje: Sergieja Kusewickiego i Karla Dittersa von Dittersdorfa.

Już wkrótce Szkoła Muzyczna im. Chopina zaprosi na recitale dyplomowe swoich uczniów! A w wakacje grać będą co niedziela na dziedzińcu przed szkołą koncerty „Letnia Muzyka u Radziwiłłów”.


materiał: Zespół Szkół Muzycznych I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej
tekst: Violeta Druliak nauczycielka / Leszek Niedaleki
zdjęcia: Zespół Szkół Muzycznych I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama