Reklama

Łuków: Tony nielegalnego paliwa zajęte przez KAS (film)

30 tys. litrów nielegalnego paliwa, aparaturę do przepompowywania, dystrybutor oraz pojazd ciężarowy ze zbiornikami na paliwo ujawnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Zatrzymane zostały dwie osoby.

film: Tony nielegalnego paliwa zajęte przez KAS

 

W wyniku wspólnych działań funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego oraz Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego na terenie posesji w powiecie łukowskim ujawnili proceder nielegalnego obrotu paliwami.

W kontrolowanych pomieszczeniach gospodarczych oraz na naczepie pojazdu ciężarowego, w pojemnikach typu mauzer, znajdowało się ok. 30 tys. litrów substancji ropopochodnej. Funkcjonariusze ujawnili również samochód ciężarowy z pustymi pojemnikami oraz aparaturą do przepompowywania paliwa.

W wyniku prowadzonych czynności zatrzymano dwie osoby.

Zabezpieczona dokumentacja sugerowała, że towar jechał z Niemiec na Słowację. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili jednak, że miał trafić do nielegalnego obrotu na ternie województwa lubelskiego.

Gdyby paliwo zostało nielegalnie sprzedane skarb państwa straciłby 81 tys. zł. z tytułu niezapłaconych podatków.

Zabezpieczony na miejscu ciągnik siodłowy z naczepą nie był zgłoszony w systemie monitorowania drogowego przewozu towarów SENT. Towar transportowany był w sposób niezgodny z obowiązującymi przepisami – w zbiornikach bez wymaganych atestów oraz bez odpowiednich oznaczeń ADR (konwencja dotycząca drogowego przewozu towarów i ładunków niebezpiecznych, np. łatwopalnych).

Przemieszczanie zajętych wyrobów na terytorium kraju objęte jest przepisami ustawy z dnia 9 marca 2017 r. o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów SENT. Sprawcy, który nie dopełnił obowiązków wynikających z przepisów, grozi kara w łącznej wysokości do 100 tys. zł.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama