Reklama

Biała Podlaska: Inauguracja projektu bibliotecznego “Kreatywni(e) w Bibliotece” (galeria)

13 maja 2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej zainaugurowano szkolenia w ramach projektu "Kreatywni(e) w Bibliotece", realizowanego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Pana Michała Litwiniuka. Projekt ten otrzymał dofinasowanie z programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Partnerstwo dla książki”.

Inauguracji spotkania dokonał prezydent miasta Michał Litwiniuk, dr Paweł Borek – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej oraz dr Barbara Kociubińska-Koza – dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego.

Podczas pierwszego szkolenia 13 i 14 maja 2021 r., którego tematem było ”Rozwijanie kreatywności u dzieci. Jak zorganizować ciekawe i angażujące zajęcia wspierające rozwój wyobraźni”, bibliotekarze poznali sposoby rozwijania zachowań twórczych u najmłodszych na każdym etapie rozwoju, metody i źródła inspiracji. Bibliotekarze poznali sposób na kreatywne działanie wykorzystując otaczający nas świat.

Warsztaty poprowadziła Paulina Nędzi – trenerka w firmie Good Books, bibliotekarka doświadczona w pracy z dziećmi, na co dzień pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nie zabrakło zajęć praktycznych. W części szkolenia pt. „Do dzieła” bibliotekarze wykonali zabawki zręcznościowe, dając drugie życie rolkom po papierze toaletowym.

Spotkanie odbyło się on-line na platformie szkoleniowej firmy Good Books z Wrocławia, z którą Miejska Biblioteka Publiczna współpracuje w realizacji szkoleń projektowych.

Tekst / zdjęcie: MBP w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama