Reklama

Lubelskie: Kontrole wewnątrz kraju również z sukcesem

Zabezpieczone podrobione towary i nielegalne papierosy, stwierdzone nieprawidłowości przy sprzedaży wyrobów akcyzowych, czy też ujawniony handel alkoholem bez zezwolenia to efekt ostatnich kontroli funkcjonariuszy lubelskiej Służby Celno-Skarbowej.

5 maja 2021 r. funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina, wspierani przez funkcjonariuszy policji z Kraśnika, po raz kolejny prowadzili działania wymierzone w zwalczanie nielegalnego handlu podrobionymi towarami.

W skontrolowanym sklepie na terenie Kraśnika mundurowi ujawnili łącznie 803 sztuki towarów naruszających prawo własności przemysłowej. Zabezpieczyli 738 sztuk zabawek, 33 sztuki odzieży oraz 32 sztuki perfum. Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonego towaru wynosi ponad 80 tys. zł. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku.

Z kolei 6 maja 2021 r. funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej Rynku z Lublina na terenie gminy Strzyżewice przeprowadzali działania mające na celu kontrolę handlu obwoźnego.

W jednym z kontrolowanych pojazdów, należącym do 33-letniego mężczyzny, trafili na 50 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Okazało się również, że nasz rodak handluje alkoholem bez posiadania wymaganego zezwolenia. W należącym do 33-latka pojeździe funkcjonariusze znaleźli 13 butelek wysokoprocentowego alkoholu oraz 119 opakowań piwa. Jakby tego było mało, mężczyzna prowadził też sprzedaż bez wydawania paragonów, za co został ukarany mandatem.

Sprawa sprzedaży alkoholu bez wymaganego zezwolenia została przekazana do dalszego prowadzenia policji w Bychawie.

Na nieprawidłowości w zakresie przestrzegania obrotu wyrobami objętymi obowiązkiem oznaczania znakami akcyzy trafili natomiast funkcjonariusze Działu Kontroli Celno-Skarbowej z Białej Podlaskiej. W kontrolowanym sklepie rolno-spożywczym na terenie Międzyrzeca Podlaskiego ujawnili blisko 400 paczek papierosów oraz 96 opakowań tytoniu z nieważnymi znakami akcyzy. Właścicielka sklepu została ukarana mandatem w kwocie 2 tys. zł.

Jednocześnie funkcjonariusze zwrócili uwagę na złe warunki sanitarne panujące w lokalu oraz oferowane do sprzedaży przeterminowane produkty spożywcze. Z uwagi na stwierdzone nieprawidłowości powiadomili Powiatową Inspekcję Sanitarną w Białej Podlaskiej.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama