Reklama

Rakowiska: Patriotyczny pokaz mody w Zaczarowanej Krainie (galeria)

Dnia 30 kwietnia 2021 roku w Przedszkolu im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach odbył się Pokaz Mody Patriotycznej. Cała społeczność przedszkola uczciła tego dnia Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Święto Konstytucji 3 maja. Na samym początku wszyscy odśpiewali Hymn Narodowy. Następnie sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwy wybieg, a przedszkolaki w modeli i modelki. Dzieci oraz wychowawczynie prezentowały stroje narodowe przy dźwiękach muzyki.

Pokaz rozpoczęły pięcioletnie „Leśne Duszki” prezentując strój oraz piosenkę „Jestem Polką i Polakiem”. W następnej kolejności wystąpiły czteroletnie „Skrzaty”, które zademonstrowały kreacje ludowe, a także wyrecytowały wiersz Cz. Janczarskiego „Barwy ojczyste”, natomiast „Misie” – najmłodsza z grup, wystąpiła z utworem M. Konopnickiej „Pojedziemy w cudny kraj”. Część artystyczną zakończyła grupa „Gumisie” w strojach nawiązujących do historii i kultury oraz deklamując „Katechizm młodego Polaka” W. Bełzy.

Po zakończonym pokazie mody odbył się quiz patriotyczny, który przeprowadziła Magdalena Lewicka. Poszczególne grupy odpowiadały na pytania dotyczące m.in. symboli narodowych oraz najważniejszych miast i rzek w naszym kraju. Wszystkie przedszkolaki wykazały się wiedzą patriotyczną, a w nagrodę otrzymały od dyrektor Edyty Stalewskiej słodkie niespodzianki.

Wydarzenie to było dla dzieci bardzo ekscytujące i sprawiło im wiele radości

materiał: Przedszkole im. Zaczarowana Kraina w Rakowiskach
tekst i zdjęcia: M. Lewicka D. Omelaniuk E. Paszkowska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
M. Lewicka D. Omelaniuk E. Paszkowska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama