Reklama

MKS Podlasie. Szymon trenuje a Jakub wraca do zdrowia! Wielki finał licytacji (galeria)

Mateusz Połynka, siedzący w sporcie po uszy, redaktor sportowy, społecznik. Dzwoni do naszej Redakcji dziś rano i informuje o niezwykłym wydarzeniu podczas najbliższego treningu MKS Podlasie. Cóż było robić? Przyjaciołom się nie odmawia, tym bardziej, gdy podsyłają takie gratki tematyczne. Pojechaliśmy. Na boiskach treningowych Państwowej Szkoły Wyższej przy ulicy Sidorskiej spotkaliśmy cały zespół Podlasia plus Szymona Komorka i jego tatę - Pawła. Szymon ma 12 lat a dziś czekała go wspólna odprawa treningowa w szatni Podlasia i wspólny trening na boisku. To finał jednej z akcji licytacji prowadzonej przez Połynkę na rzecz kontuzjowanego Jakuba Syryjczyka. Wracaj do zdrowia Panie Jakubie! Niebawem film z wydarzenia!

Karol Filipek, prezes Klubu Podlasie Biała Podlaska. – Dziś na treningu z nami nowy zawodnik w drużynie. Debiut w bialskopodlaskiej piłce. Mówię o Szymonie, którego tato w szczytnym celu, na pokrycie części kosztów operacji Jakuba Syryjczyka wylicytował wspólny trening z Podlasiem. Liczymy na to, że to nie jednorazowa przygoda Szymona z nami ale, być może już za kilka lat trenował będzie z zawodnikami na co dzień. Za moment sprawdzimy umiejętności młodego człowieka na tle naszych chłopaków. – mówił prezes.

Dodatkowo, w podziękowaniu za tak choiną licytację MKS Podlasie przekazał Szymonowi najnowszy wzór koszulki klubu piłkarskiego MKS Podlasie Biała Podlaska. Szymon jest jedną z pierwszych osób które stały się właścicielami nowej klubowej koszulki. Warto dodać, że tato SzymonaPaweł – jest działaczem Bizona Jeleniec. Od lat jest blisko lokalnej piłki nożnej.

Cieszymy się, że Pan Paweł śledzi profil Podlasia, śledzi nasze działania i wspiera takie szczytne cele jak ten w sprawie Jakuba. Licytacji na pomoc naszego kolegi jest dużo. Większość z nich jeśli nie wszystkie prowadzi Mateusz Połynka. Dziękujemy i pozdrawiamy Mateusza serdecznie. Jest super społecznikiem. Udziela się i działa jak tylko może. – dodaje prezes Filipek.

Licytacje można znaleźć na profilu Facebooka MKS Podlasie Biała Podlaska <<==>> LINK 
Licytacje treningowe są dwie. Jedną z nich, dziś z udziałem Szymona podsumowano.

Warto wspomnieć jeszcze przeprowadzoną licytację koszulki naszego kapitana drużyny, najlepszego strzelca w zespole i czwartego w ogólnej klasyfikacji trzeciej ligi. Mówię o Kamilu Kocole. Koszulkę kapitana wylicytował wiceprezes MKS Podlasie, Ernest Jaroszek. – uzupełnia wypowiedź Filipek.

Szymon Komorek i jego tato, Paweł Komorek.To tato wylicytował trening z Rafałem Borysiukiem. W ten sposób chcieliśmy pomóc w dojściu do zdrowia i jak najszybszym pojawieniu się na boisku Jakuba Syryjczyka. Myślę, że dziś chłopaki dadzą mi porządny wycisk podczas treningu. Ale to dobrze, bo lubię grać w piłkę i mam nadzieję nauczyć się czegoś nowego. – mówi Szymon, a Paweł Komorek dodaje: – Tu nie chodziło o pieniądze i splendory. Szczytny był cel. Zdrowie chłopaka. Wspólny trening Szymona i koszulka którą otrzymał jest dla nas w tym przypadku bardzo miłą i cenną pamiątką.

Korzystając z okazji zapytaliśmy prezesa Karola Filipa o obecną sytuację MKS Podlasie Biała Podlaska: – Sytuacja zespołu wygląda zaskakująco dobrze patrząc na to w jakim stanie i możliwościach drużynowo – klubowych rozpoczynaliśmy ten sezon rozgrywek. Mało osób się spodziewało, że zespół dziś będzie mimo wszystkich trudności na takim poziomie na jakim jest. Wszyscy jesteśmy pod wrażeniem gry chłopaków. Jesteśmy pod wrażeniem pracy trenera. Zmierzamy do i naszym najbliższym celem jest utrzymanie się w lidze. O kolejnych planach Podlasia i wyżej ustawionych poprzeczkach poinformujemy już wkrótce. – odpowiada prezes Filipek.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama