Reklama

Miejskie obchody święta 34. Pułku Piechoty (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 7 maja 2021
, godz. 10:00
Prezydent Białej Podlaskiej Michał Liwtiniuk zaprasza mieszkańców na miejskie obchody święta 34. Pułku Piechoty połączone z obchodami 100. rocznicy zakończenia wojny polsko-bolszewickiej. Miasto zadbało o ciekawy program atrakcji, które odbywać się będą w dniach 7-9 maja br. 

Miejskie obchody święta 34. Pułku Piechoty rozpoczną się w piątek 7 maja (godz. 10:00) od zasadzenia Dębu Pamięci por. Bogusława Wacława Bilińskiego przy I LO im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej. Chwilę później odbędzie się wręczenie nagród laureatom konkursu historycznego „Historia 34 Pułku Piechoty na tle wojny polsko-bolszewiskiej”. Na godzinę 11:00 Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza na konferencję naukową online pod tytułem „ 34 Pułk Piechoty i miasto Biała Podlaska w latach 1919-1939. Wspólne dzieje”.

W sobotę 8 maja w Muzeum Południowego Podlasia będzie można obejrzeć wystawę „Biała Podlaska w okresie międzywojennym” oraz film o historii 34. pułku piechoty (będzie dostępny również online). Oprowadzenie po wystawie odbędzie się o godz. 12:00. Na godz. 18:00 zaplanowana jest prezentacja montażu słowno-muzycznego grup artystycznych działających przy Bialskim Centrum Kultury. Ponadto o godz. 20:30 przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej  będzie wyświetlony pokaz slajdów pt. „34 Pułk Piechoty na fotografiach we współczesnej wersji”.

W niedzielę 9 maja program uroczystości rozpocznie złożenie kwiatów pod pomnikiem 34 pułku piechoty przy ulicy Warszawskiej oraz pod Tablicą Chwały przy kościele świętego Antoniego. O godz. 10:00 w kościele pw. św. Antoniego odprawiona będzie msza święta w intencji Ojczyzny. O godz. 11:15 na cmentarzu parafialnym przy ul. Janowskiej delegacje złożą kwiaty przy pomniku żołnierza 34. Pułku Piechoty. 

Źródło / plakat: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama