Reklama

Kryminałki: Jechał na zakazie, “podwójnym gazie” i pod wpływem narkotyków

Bialscy policjanci, zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego opla. Przeprowadzone badanie wykazało, że siedzący za kółkiem 32-latek znajduje pod wpływem narkotyków oraz jest nietrzeźwy. Na koncie mężczyzny figuruje też dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Natomiast u podróżującego z nim 38-latka funkcjonariusze ujawnili amfetaminę. Policjanci ustalają okoliczności sprawy.

Bialscy kryminalni realizując posiadane informacje zatrzymali do kontroli osobowego opla. Z posiadanych informacji wynikało, że jeden z mężczyzn podróżujących autem posiadać może narkotyki. Do zdarzenia doszło w minioną środę przed godziną 18.00 na ulicy Granicznej w Białej Podlaskiej.

W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że siedzący za kierownicą samochodu 32-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej znajduje się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Potwierdził to również przeprowadzony przez funkcjonariuszy test. Od 32-latka pobrana została krew do badań na zawartość narkotyków w jego organizmie.

Dodatkowo jeden z przewożonych pasażerów, 38-latek z powiatu włodawskiego, na widok policjantów odrzucił woreczek z zawartością białego proszku. Po przeprowadzeniu wstępnego badania funkcjonariusze potwierdzili, że jest to amfetamina. Nielegalna substancja została zabezpieczona natomiast 38-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Posiadanie środków odurzających zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast za popełnione czyny 32-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W przypadku osób kierujących pojazdem „na podwójnym gazie” niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nie trzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama