Reklama

Dzięki uczestnikom projektu „AnimaLove” psy zyskały nową budę (galeria)

We wtorek, 13 kwietnia 2021r. uczestnicy projektu „AnimaLove” realizowanego w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności przekazali wykonaną przez siebie budę do Schroniska dla bezdomnych zwierząt „Azyl” w Białej Podlaskiej.

 

 

Po zbadaniu potrzeb schroniska, grupa projektowa zdecydowała się wykonać odpowiednią budę dla suki ze szczeniętami. Projektowanie, budowa, malowanie i krycie budy zajęło kilka spotkań projektowych. Efektem pracy młodzieży była solidna, przestronna, ocieplona buda, idealna by pomieścić nawet dużą sukę z dziećmi.

Przekazanie budy było ostatnim działaniem w ramach projektu na rzecz schroniska. Uczestnicy projektu chcąc rozwiązać problem przepełnionego schroniska, braku osób do opieki i pomocy w pracach porządkowych, braku karmy i innych trudności z jakimi boryka się schronisko, zaplanowali szereg działań niosących pomoc i wsparcie. Młodzież zorganizowała zbiórkę karmy dla psów ze schroniska, wykonała lonże i budy dla psów ze schroniska, zorganizowała happening zachęcający do adopcji psów, pomagała w opiece nad zwierzętami i wykonywała prace porządkowe w schronisku, regularnie wyprowadzała psy na spacer i uczestniczyła w procesie ich socjalizacji.

Wspierając bezdomne zwierzęta uczestnicy zwracali uwagę na ich problemy i potrzeby, wskazywali rozwiązania i sposoby pomocy im co może wpłynąć na kształtowanie humanitarnej postawy wobec zwierząt, wrażliwości, empatii i odpowiedzialności a także kształtowanie odpowiednich nawyków opieki nad zwierzętami i właściwych relacji między człowiekiem a zwierzęciem.

materiał: ECKiW OHP w Roskoszy
tekst i zdjęcia: Małgorzata Zając ECKiW OHP w Roskoszy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Małgorzata Zając ECKiW OHP

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama