Reklama

Międzyrzec Podlaski: Dwa nowe projekty drogowe. Rewolucja na południu! (galeria)

Niebawem rozmowa z burmistrzem Międzyrzeca Podlaskiego - Zbigniewem Kotem. Film w montażu. Nie czekając jednak na materiał video publikujemy dziś informację o dwóch nowych projektach drogowych miasta położonego między rzekami. Jeden z nich to połączenie Radzyńskiej z Kusocińskiego a drugi to łącznik Zahajkowskiej z Berezowską będący fragmentem południowej obwodnicy miasta.

Z Radzyńskiej na skróty do Kusocińskiego i dalej na północ
Ten ważniejszy na który miasto obecnie kładzie największy nacisk to koncepcja połączenia ulicy Radzyńskiej z ulicą Kusocińskiego. Trasa pobiegnie po terenie dawnego PGR-u i po wschodnim brzegu Krzny Południowej – przynajmniej tak zakłada obecna koncepcja. To pierwszy etap. Kolejny negocjowany jest z władzami kolei. Wiaduktem bądź tunelem władze Międzyrzeca Podlaskiego poprowadzić chcą trasę dalej na północ, do ulicy Adamki. – Zależy nam na wyprowadzeniu ruchu z ulicy Partyzantów a przynajmniej zdjęcia z tej trasy centralnej części ruchu tranzytowego. – mówi zastępca burmistrza Paweł Łysańczuk.

Łącznik Berezowska – Zahajkowska ma szansę na najbardziej malowniczą trasę w mieście i regionie
O drugim projekcie w filmie mówi burmistrz Kot. Dziś mapa przebiegu i nasza fotopodróż mniej więcej w linii planowanej trasy. To swoista rewolucja w transporcie w południowych dzielnicach miasta. Nowa trasa ma połączyć drogę wojewódzką nr 813 – ulicę Zahajkowską – z drogą powiatową – ulicą Berezowską. Trasa poprowadzona ma zostać na granicy miasta Międzyrzec Podlaski i Gminy Międzyrzec Podlaski. Pobiegnie za międzyrzeckimi jeziorkami. Tu również prace znajdują się w fazie koncepcji. Na mapce widać trzy ewentualne warianty przebiegu trasy na zachodnim jej odcinku we włączeniu w ulicę Berezowską. Fotorelacja nie do końca odzwierciedla jeszcze jednego ważnego aspektu planowanej nowej drogi. Malowniczość i walory krajobrazowe. Jeśli poprowadzona zostanie w miarę blisko brzegów jeziorek na sporym jej odcinku podróżujący będą mieli po południowej stronie fantastyczne widoki na turystyczną perełkę Międzyrzeca Podlaskiego.

Dwie nowe koncepcje tras drogowych w Międzyrzecu Podlaskim

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski
tekst: Leszek Niedaleki
mapy: Urząd Miasta Międzyrzec Podlaski / Geoportal Międzyrzec Podlaski
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Galeria:

Autor zdjęć:
Mariusz Maksymiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. „Malowniczość i walory krajobrazowe. Jeśli poprowadzona zostanie w miarę blisko brzegów jeziorek na sporym jej odcinku podróżujący będą mieli po południowej stronie fantastyczne widoki na turystyczną perełkę Międzyrzeca Podlaskiego.”

    Regularna droga w tym miejscu to będzie niszczenie tychże walorów, bo podstawowym atutem tych okolic jest ich jeszcze relatywna dzikość, położenie z dala od twardej infrastruktury.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama