Reklama

Gm. Łomazy: Mieszkańcy zebrali ponad 200 worków śmieci

Gmina Łomazy po raz pierwszy włączyła się do ogólnopolskiej akcji społecznej pn. "Operacja Czysta Rzeka", której celem jest uprzątnięcie rzek i terenów do nich przylegających. Wolontariusze z gminy Łomazy przeprowadzili akcję 27 marca w miejscowościach Jusaki-Zarzeka, Szymanowo oraz Łomazy.

Do sprzątania chętnie włączyli się zarówno dorośli, jak i dzieci i młodzież. W akcji uczestniczyli: Drużyna Harcerska w Łomazach, Próbna Gromada Zuchowa w Łomazach, Drużyna Łucznicza „Tatarzynowie” ze Studzianki, piłkarze GLKS Niwy Łomazy, członkowie i wolontariusze Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka, a także pracownicy i uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach.

Ze względu na obostrzenia pandemiczne, akcja odbywała się w sposób rozporoszony, uczestnicy zbierali śmiecie indywidualnie lub rodzinnie. Wszyscy zapewnione mieli worki i rękawice a dodatkowo otrzymali pamiątkowe koszulki oraz materiały promocyjno-informacyjne.

Łącznie zebrano aż 201 worków śmieci oraz odpady wielogabarytowe o wadze około 2,45 ton. Uprzątnięto dzięki temu duży fragment rzeki Zielawy i jej okolic. Odbioru śmieci podjął się samorząd gminy Łomazy przy pomocy radnego Grzegorza Wysockiego.

Operacja Czysta Rzeka odbywa się co roku w różnych częściach Polski. To największa akcja sprzątania polskich rzek. W tegorocznej edycji do końca marca zarejestrowało się już 212 sztabów oraz ponad 1900 wolontariuszy. Akcja potrwa do 17 kwietnia 2021 r. 

Kolejna zbiórka śmieci w gminie Łomazy odbędzie się 17 kwietnia 2021 r. Wolontariusze posprzątają ze śmieci tereny rzeki Zielawy oraz przy drogach na odcinku od Łomaz do Studzianki. Zapisy do 10 kwietnia (sztab Studzianka) na stronie: https://operacjarzeka.pl/przylacz-sie/.

 

Źródło / zdjęcia: UG w Łomazach

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama