Reklama

Ekstremalna Droga Krzyżowa 2021 (galeria)

Ekstremalna Droga Krzyżowa Edycja 2021! Czas Rewolucji Pięknych Ludzi! Około dwustu osób podjęło ekstremalne wyzwanie by stać się pięknym człowiekiem! Dziś we wczesnych godzinach porannych po około czterdziestu kilometrach przebytych nocą dotarli do miejsca. Szli z Międzyrzeca do Białej. Pojedynczo i w grupach 2 - 3 osobowych. Wyruszali też nie razem ale przez kilka wieczornych godzin w dniu 26 marca 2021 r.. Początek trasy - Kościół św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. Koniec trasy - Kościół bł. Honorata w Białej Podlaskiej!

Ze względu na „stan wyjątkowy” pakiety z rozważaniami w wersji papierowej nie były rozprowadzane w dniu wyjścia. Można było zaopatrzyć się w nie poprzez stronę internetową www.edk.org.pl

EKSTREMALNA Droga Krzyżowa – bo do pokonania była trasa minimum 40 km w nocy. Samotnie lub w małej grupie. Bez rozmów i pikników. Istotą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest zmaganie się że sobą. To droga poza strefę komfortu.

Organizatorzy dzień wcześniej oznaczali trasę przemarszu. Międzyrzec – Rudniki – Sitno – Puchacze – Dołha – Surmacze – Styrzyniec – Sławacinek – Biała. To jedna z kilku tras. Ta była najbardziej optymalna.

Po drodze samotność, cisza, to była noc z gwiazdami. Na trasie, w wielu miejscach pątników witali mieszkańcy. Z za płotu, z samochodu. Kubek gorącej kawy czy herbaty przydał się nie jednej osobie. Ale niespodzianek na trasie było więcej.

Na jednym ze zdjęć żmija zygzakowata. Tak. I takie okazy są spotykane na ziemi bialskiej i ziemi międzyrzeckiej. Wiosna. Przyroda budzi się do życia.

 

materiał: Radio Biper
temat: Ekstremalna Droga Krzyżowa
zdjęcia: organizatorzy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Zobacz galerię zdjęć:

Galeria:

Autor zdjęć:
organizatorzy

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama