Reklama

Koroszczyn: Zatrzymanie przez patrol KAS pijanego kierowcy, bez uprawnień do kierowania pojazdami

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Białej Podlaskiej zatrzymali pijanego kierowcę, który dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawę przejęła policja.

Funkcjonariusze KAS z komórki realizacji w Białej Podlaskiej patrolowali okolice drogi celnej, łączącej terminal odpraw celnych w Koroszczynie z przejściem granicznym w Kukurykach. W pewnym momencie zauważyli srebrne audi, którego kierowca na widok oznakowanego pojazdu Służby Celno-Skarbowej zawrócił i zaczął oddalać się w kierunku miejscowości Kuzawka (gm. Terespol).

Funkcjonariusze próbowali zatrzymać pojazd, by przeprowadzić kontrolę celną. Podejrzewali, że w samochodzie mogą znajdować się nielegalne towary pochodzące z przemytu. Kierowca audi nie reagował jednak na dawane mu sygnały świetlne i dźwiękowe. Funkcjonariuszom udało się zmusić go do zatrzymania dopiero po około 2 kilometrach pościgu. Okazało się wówczas, że zatrzymany do kontroli mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i to właśnie – jak tłumaczył – było powodem jego ucieczki.

Na miejsce wezwany został patrol policji. Funkcjonariusze policji zbadali kierowcę audi pod kątem trzeźwości. Wówczas okazało się, że brak uprawnień do kierowania pojazdami to nie jedyne, co mężczyzna ma na sumieniu. Był on także pod wpływem alkoholu (2 promile). Został zatrzymany przez policję.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama