Reklama

System alarmowy domu – czym kierować się podczas wyboru?

Aby czuć się w domu bezpiecznie, dobrze jest zabezpieczyć się przed włamaniem, pożarem lub innymi wypadkami losowymi. Porządne zamki czy drzwi antywłamaniowe nie są w stanie odpowiednio chronić domu, najlepszym wyjściem jest zainstalowanie odpowiedniego systemu antywłamaniowego. Aby dobrze pełnił swoją funkcję, powinien być odpowiednio dobrany, co okazuje się nie lada wyzwaniem.

System alarmowy elektroniczny

W odpowiedzi na pytanie, który system alarmowy będzie dla nas odpowiedni może nam pomóc rozważenie kilku kwestii:
– wielkość i kształt budynku, który chcemy zabezpieczyć,
– jak bardzo zaawansowany ma być system,
– czy wewnątrz budynku można zamontować instalację przewodową,
– czy system ma tylko ostrzegać przed włamaniem, czy również przed innymi katastrofami, np. zalaniem.

Najlepszym rozwiązaniem jest z zaplanowanie montażu systemu alarmowego jeszcze na etapie budowy domu. Jeśli, nie ma takiej możliwości, możemy zdecydować się na system bezprzewodowy. Nowoczesne systemy alarmowe, tak samo przewodowe, jak i bezprzewodowe są w równym stopniu bezpieczne. Każdy czujnik jest zasilany indywidualnie i nie można go zakłócić. Najmniejsza pauza w jego kontakcie z centralą od razu uruchamia alarm. Systemy alarmowe zazwyczaj stosują w uniwersalne czujki ruchu oraz kontaktrony umieszczone w oknach i drzwiach.

Aby zabezpieczyć budynek mieszkalny o powierzchni 120 m2, wystarczy około 30 czujek, informacje przekazywane z nich do centrali, są przez nią przetwarzane i przekazywane do innych urządzeń. Jeśli w domu nie ma jakichś specjalnie cennych przedmiotów, nie ma potrzeby, aby montować jakieś dodatkowe urządzenia zabezpieczające w postaci czujek wibracyjnych, czy aktywnych barier podczerwieni. Czujki alarmowe takie jak: czujki dymu, gazu, magnetyczne, stłuczeniowe, temperatury dostępne są w sklepie Montersi.plhttps://www.montersi.pl/czujki-dymu

System alarmowy – monitoring

Obecnie system alarmowy, jakim może być monitoring, nie jest już taki drogi. Zastosowanie nowoczesnych technologii pozwala na uzyskiwanie informacji o niebezpieczeństwie na telefon, komputer lub e-mail. Monitoring wymusza takie opracowanie położenia kamery, aby wykluczyć, jak tylko to jest możliwe tzw. martwe punkty. Poza tym obecnie stosowane systemy alarmowe przy pomocy monitoringu polega nie tylko na rozmieszczeniu w różnych punktach kamery, rejestrujące obraz, ale coraz częściej są to systemy oparte o sztuczną inteligencję. W kwestii rozmieszczenia monitoringu warto skorzystać z doświadczenia specjalistów, którzy są w stanie odpowiednio rozmieścić kamery i zabezpieczyć obiekt.

Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie monitoringu i alarmu jednocześnie. Sam monitoring nie jest w stanie zabezpieczyć nas przed takimi zdarzeniami losowymi jak pożar, czy rozprzestrzenianie się dwutlenku węgla. Połączenie systemu alarmowego z monitoringiem umożliwia np. dokładną analizę zdarzenia przekazywanego przez czujkę, poprzez obejrzenie obrazu. Zastosowanie monitoringu i systemu elektronicznego pozwala na obserwację obiektu w czasie rzeczywistym, a w konsekwencji umożliwia to zastosowanie działań prewencyjnych. Dobrze zaprojektowany i przemyślany system alarmowy umożliwia odpowiednią ochronę domu.

Systemy alarmowe, telewizja przemysłowa, automatyka bram i wiele więcej znajdziesz w sklepie Montersi.pl

 

materiał: Montersi.pl
tekst i zdjęcia: Montersi.pl
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama