Reklama

Kryminałki: Nielegalnie produkował alkohol

- 70-letni mieszkaniec gminy Borki (woj. lubelskie) odpowie za nielegalną produkcję alkoholu. - Nielegalną działalność wykryli funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej, wspólnie z radzyńskimi kryminalnymi, skontrolowali posesję w gminie Borki (pow. radzyński). Mieli informację, że może się tam odbywać nielegalna produkcja alkoholu.

W kotłowni domu funkcjonariusze ujawnili aparaturę do produkcji bimbru oraz beczki z zacierem. W sumie zabezpieczyli 360 litrów zacieru i prawie 7 litrów już wyprodukowanego alkoholu. Z ustaleń wynika, że domową produkcją zajmował się 70-latek, mieszkaniec gminy Borki.

Za swą działalność mężczyzna odpowie przed sądem. Obowiązujące w Polsce przepisy zabraniają produkcji alkoholu bez odpowiedniego wpisu do rejestru producentów. Czyn taki stanowi przestępstwo, za które grozi kara do roku pozbawienia wolności.

materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz podobne artykuły

Reklama