Reklama

Biała Podlaska: Nowa książka historyczna dr. Pawła Borka już dostępna

Od dziś (15.03) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej można nabyć najnowszą książkę dr. Pawła Borka pt." 9 Dywizja Piechoty i Południowe Podlasie w wojnie polsko-sowieckiej (1919-1920)".

Publikacja powstała z okazji setnej rocznicy zakończenia wojny polsko-sowieckiej 1919-1920 r., największego w historii odrodzonej II Rzeczypospolitej konfliktu zbrojnego prowadzonego w obronie wolności i niepodległości Ojczyzny. Jest ona pierwszą całościową próbą jednoczesnego zaprezentowania aktualnego stanu wiedzy historycznej na temat działań wojennych 9 Dywizji Piechoty w latach 1919-1920 oraz istotnej roli Południowego Podlasia w konflikcie z Sowiecką Rosją.

Wsparcia w wydanie książki udzielił prezydent miasta Michał Litwiniuk. – Jako bialczanie jesteśmy dumni z naszej historii, szczególnie w momencie, kiedy tradycja wojskowa odradza się na nowo i czujemy, że stanowi część naszego życia. Zachęcam państwa do zapoznania się publikacją dr. Pawła Borka i jego badaniami na temat jednostek wojskowych stacjonujących w naszym regionie – zachęca prezydent Michał Litwiniuk. 

 

Źródło / film: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama